Vysoké Tatry
Vysoké Tatry

Fakty

Tatry sú najvyšším pohorím Slovenskej republiky a zároveň najnižšími veľhorami na svete. V lokalite Vysoké Tatry prevádzkujeme lanové dráhy v Tatranskej Lomnici, Starom Smokovci a na Štrbskom Plese. Okrem lyžiarskych stredísk prevádzkujeme aj viaceré gastro zariadenia, ktoré ponúkajú svoje služby na Lomnickom štíte, Skalnatom plese, na medzistanici Štart po ceste na Skalnaté pleso, v Tatranskej Lomnici, na Hrebienku, aj na Štrbskom Plese. Športové služby a obchody pod značkou Tatry Motion ponúkajú doplnkové služby k strediskám a sú sústredené v Tatranskej Lomnici, Starom Smokovci a na Štrbskom Plese. Značka Tatry Motion ďalej zastrešuje lyžiarsku školu, animácie v lyžiarskej škôlke Maxiland a ďalšie zaujímavé atrakcie.

 

TATRANSKÁ LOMNICA

Najdlhšia zjazdovka na Slovensku sa nachádza práve v stredisku Tatranská Lomnica a je zároveň najvyššie položenou zjazdovkou v strednej Európe. Táto zjazdovka má tiež najvyššie prevýšenie, kde je možné z výšky 2 196 m. n. m. zlyžovať z Lomnického sedla 5,5 km dlhou zjazdovkou do Tatranskej Lomnice. Zjazdovky v Tatranskej Lomnici sú atraktívne pre všetkých lyžiarov od expertov cez stredne dobrých lyžiarov až po slabších, ktorí využívajú ľahké modré trasy v dolnej časti strediska. K dispozícii je jedna ťažká, päť stredne ťažkých a šesť tratí pre začiatočníkov. V septembri 2015 lyžiarsky portál Skiresort.info zaradil lyžiarske stredisko v Tatranskej Lomnici medzi 14 svetových TOP rezortov do 20 km zjazdoviek a v kategórii „Beginners“ – čo sú najlepšie top rezorty na svete vhodné infraštruktúrou i službami pre lyžiarov začiatočníkov. Okrem jazdenia na snehu stredisko ponúka aj možnosť využitia adrenalínových atrakcií ako snowbike, skifox a snowcoot. Stredisko v Tatranskej Lomnici ponúka až 45,9 ha zjazdoviek s celkovou dĺžkou tratí 12 km, pričom takmer 32 ha je umelo zasnežovaných vďaka 227 zasnežovacím bodom.Tatranská Lomnica spolu so Starým Smokovcom navyše ponúka zábavu aj po lyžovačke. Každý deň je lyžiarom k dispozícii zaujímavý aprés ski program. Rovnako aj parkovanie bolo vyriešené k spokojnosti lyžiarov a to novým bezplatným terasovitým ski in – ski out parkoviskom pre 350 automobilov a 10 autobusov. V lete sa Tatranská Lomnica mení na atraktívne turistické centrum oddychu a zábavy pre celú rodinu. K výletom lanovkami až na vrchol Lomnického štítu, atrakciám ako káry zo Štartu, patrí najmä originálny projekt pre deti – Tatranská Divočina. Ide o zábavno-náučné chodníky v Tatranskej Lomnici, Lomnickom sedle a okolo Skalnatého plesa s hrami a súťažami a mini ekoparkom Svištia krajinka na Skalnatom plese určeným prednostne deťom do 12 rokov. Celoročne je na Skalnatom plese otvorený detský indoor park Kamzíkovo.

Technické zabezpečenie strediska:
  • 7 lanoviek
  • 2 vleky

 

STARÝ SMOKOVEC

Stredisko Starý Smokovec je na rozdiel od Tatranskej Lomnice viac zamerané na alternatívne zábavné aktivity ako je snowtubing, sánkovanie na 2,5 km dlhej sánkarskej dráhe a funtools – skifox, snowbike, snowscoot. Počas letnej sezóny sú to zase atrakcie ako summertubing. Hrebienok, koncová stanica komfortnej panoramatickej pozemnej lanovej dráhy zo Starého Smokovca, je navyše obľúbeným východiskom pre túry rôznej obtiažnosti počas celého roka. V zimných mesiacoch sú pre lyžiarov k dispozícii lyžiarske trate s názvom Jakubkova lúka I a II.

Technické zabezpečenie strediska:
  • 2 vleky
  • 1 lanovka

 

ŠTRBSKÉ PLESO

Lyžiarske stredisko Štrbské Pleso ocenia fanúšikovia kvalitných širokých červených zjazdoviek s najkrajšími výhľadmi. Najväčším zážitkom v tejto nádhernej lokalite je jazda lanovkou na Solisko do výšky 1840 m n.m., odkiaľ vidno prekrásne vysokotatranské končiare, ale i celý masív Nízkych Tatier od Kráľovej hole až po Chopok.  V lokalite Štrbské Pleso ponúkame návštevníkom až 26 kilometrov bežeckých tratí a vyše 9 kilometrov ľahkých a stredne ťažkých zjazdoviek. Samozrejmosťou sú služby požičovni lyží, snowboardov a ski servisov a lyžiarskej školy pre deti a začiatočníkov. V lete sa môžete napríklad vyviezť lanovkou na Solisko, kde sa vám naskytnú panoramatické pohľady do doliny, na romantické Štrbské pleso, Kriváň, či Nízke Tatry. Nadšení bikeri, si majú možnosť požičať horský bicykel v Tatry Motion – športovom obchode pod skokanskými mostíkmi s možnosťou vrátenia v Starom Smokovci alebo v Tatranskej Lomnici. Po horských trasách sa tak ľahko dostanete na Popradské pleso, môžete sa previesť na Sliezsky dom, do Smokovca na Hrebienok alebo Cestou Slobody až do Popradu. Po rokoch sledovania stavu Štrbského plesa bolo v roku 2008 umožnené opätovne spustiť do prevádzky člnkovanie na plese s viac ako 130-ročnou tradíciou. K dispozícii je 11 drevených pramíc a jedna športová loďka, ktoré sú pristavené k novovybudovanému mólu s výhľadom na tatranské končiare.

Technické zabezpečenie strediska:
  • 3 lanovky
  • 5 vlekov