Jasná Nízke Tatry
Jasná Nízke Tatry

Fakty

Stredisko Jasná Nízke Tatry sa nachádza v pohorí Nízkych Tatier, ktoré sa ťahá viac ako 80 kilometrov stredným Slovenskom. Druhým najvyšším štítom a zároveň najnavštevovanejším miestom v Nízkych Tatrách je Chopok, ktorého obe strany sú prepojené lanovkami.

V súčasnosti je Jasná Nízke Tatry najväčším lyžiarskym strediskom na Slovensku. Lyžiari tu majú možnosť vyskúšať jazdu na všetkých typoch lyžiarskych tratí od modrých po čierne, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, aj pre pokročilých lyžiarov. Moderný zasnežovací systém s 527 zasnežovacími bodmi zasneží 34 km zjazdoviek a poskytuje garanciu snehu minimálne 5 mesiacov v roku. Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v 12 freeridových zónach a v skvelom snow parku, či Fun Zone. Na vrchol Chopku sa dopravíte najmodernejšími lanovkami 24 miestnou lanovkou Funitel alebo 15-miestnymi kabínkami. Večer sa v Jasnej lyžuje na osvetlenej zjazdovke v dĺžke 990 metrov. Na Chopku premáva 28 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou viac ako 32 000 osôb za hodinu. Dĺžka zimnej sezóny je spravidla od začiatku decembra do konca apríla.

V rezorte Jasná Nízke Tatry prevádzkuje TMR taktiež viaceré stravovacie zariadenia. Známy je najmä Happy End Disco&Restaurant svojou večernou hudobnou zábavou a live koncertami. Ďalej môžete vyskúšať Bernardino burger restaurant pod Chopkom, štýlovú Von Roll reštauráciu na Lukovej,  Snack Bar Rovná Hoľa, panoramatickú reštauráciu Rotunda vo výške 2 004 m.n.m. s veľkou slnečnou terasou i celý rad Après-ski barov v údolných staniciach lanoviek. Najvyššie položený ski in- ski out hotel Rotunda je zároveň výstupnou a nástupnou stanicou lanoviek prepájajúcich severný a južný svah druhého najvyššieho vrchu Nízkych Tatier.

Okrem reštauračných služieb v stredisku ponúkame návštevníkom aj športové služby – individuálne či skupinové lekcie s licencovanými inštruktormi v lyžiarskej škole a lyžiarskej škôlke Maxiland. Obchody so športovým oblečením a doplnkami i požičovne športovej výstroje patria pod značku Tatry Motion. Lyžiarski Ski servis zas ponúka servis lyží a snowboardov technologicky špičkovým servisovacím strojom na počkanie.

Vďaka celoročnej prevádzke lanoviek ponúka stredisko Jasná aj v lete široké možnosti pre športové vyžitie – jazda na mountain kárach, horských kolobežkách i jazdu v bike parku na oboch stranách Chopku, nordic walking, pripravená je bungee trampolína či možnosť člnkovania na jazierku. Na severnej aj južnej strane Chopku je pre rodiny s deťmi prichystaná rodinná hra v prírode s novými úlohami a atrakciami draka Demiána – Drakopark Chopok.

Jasná Nízke Tatry pozostáva z dvoch lokalít:

CHOPOK SEVER

Rozprestiera sa na 82 hektároch, celová dĺžka technického zasnežovania je 24 km, ktoré zasnežuje 378 snežných bodov.

V zimnej sezóne 2012/13 sme spustili dve nové lanovky. Funitel, 14. lanovka svojho druhu na svete je zavesená na dvoch lanách aby lepšie odolávala vetru a Twinliner, ktorý spája Chopok Sever a Chopok Juh. . V zimnej sezóne 2013/14 bola dokončená nová 6-sedačková lanovka v lokalite Lúčky s prepravnou kapacitou 2 460 osôb/hod. Vďaka nej v stredisku pribudli nové nástupné body.

CHOPOK JUH

Dĺžka technicky zasnežovaných lyžiarskych tratí na južnej strane Chopku dosahuje takmer 10 km, ktoré zasnežuje 149 snežných bodov. Vzhľadom k tomu, že má stredisko štandardne dostatok prírodného snehu, je tu len minimálna potreba zasnežovania. Lokalita sa zameriava na freeriderov a tých, ktorí dávajú prednosť pobytu ďaleko od davu. V rámci projektu prepojenia oboch strán Chopka pribudla v zimnej sezóne 2012/13 nová 15-miestna kabínková lanovka Kosodrevina – Chopok a v zimnej sezóne 2016/17 aj 15 –miestna kabínková lanovka v lokalite Krupová – Kosodrevina.