Winter Jasná Opening v Jasnej – nová lanovka, tisícky schnitzlov, kroje a hviezdny DJ ӦTZI!

Winter Jasná Opening v Jasnej – nová lanovka, tisícky schnitzlov, kroje a hviezdny DJ ӦTZI!
Winter Jasná Opening v Jasnej – nová lanovka, tisícky schnitzlov, kroje a hviezdny DJ ӦTZI!

JASNÁ (1. 12. 2022) Veľkolepá otváračka zimnej sezóny v Jasnej sa nezadržateľne blíži! V najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku odštartujú sezónu nielen lyžovačkou ale aj tanečnou párty roka, ktorá sa tentoraz ponesie v rakúsko – liptovskom duchu.  

Otvorenie lyžiarskej sezóny v Jasnej v sobotu 3. decembra bude vo veľkom štýle, s bohatým denným a najmä večerným programom. Najväčšou hviezdou WJO bude svetoznámy DJ ӦTZI. 

Rakúšan s občianskym menom Gerhard Friedle, inak vyučený kuchár, sa stal hviezdou rakúskych a nemeckých diskoték v roku 1999 vďaka svojmu hitu „Anton aus Tirol“, ktorý sa desiatky týždňov držal v hitparádach v Rakúsku a v Nemecku. Skutočne medzinárodnú slávu mu však priniesol až hit „Hey, Baby“, ktorý sa stal No.1 v hitparádach v Anglicku, Írsku, Škótsku, Austrálii a dokonca aj v Južnej Afrike. Skladba, ktorú ste mohli počuť aj na americkom Super Bowle, urobila z DJ ӦTZIHO celebritu prvého rangu, ktorá hrá v súčasnosti 600 koncertov ročne. Bol dokonca prvým Rakúšanom, ktorý v Anglicku získal zlatú a platinovú platňu. Aj napriek celosvetovej sláve nezabúda slávny DJ ani na tých, ktorí nemali v živote toľko šťastia. Podporuje charitatívne projekty ako waermestube.at v Salzburgu, je tiež ambasádorom Wings For Life – Nadácie pre výskum miechy (wingsforlife.com). DJ ӦTZI sa v Jasnej predstaví vďaka Slovenke žijúcej v Rakúsku Nadji Ondrušik, ktorá zabezpečila jeho vystúpenie prostredníctvom svojich agentúr O.C Agency a Starfashion.TV. DJ ӦTZI by mal pod Tatry priletieť súkromným lietadlom na popradské letisko, odkiaľ ho do Jasnej spolu s jeho tímom prepraví pripravená flotila limuzín. Ubytovaný bude v najluxusnejšom chalete v Jasnej. Chalet Chopok ponúka na 500m2  nielen štyri dizajnové spálne vybavené luxusnými posteľami, ale aj dizajnový nábytok, krb, sauny a vonkajšie jacuzzi s výhľadom priamo na Chopok. Počas pobytu bude ӦTZIMU a jeho tímu osobný VIP Concierge, ktorý je štandardom pre ubytovanie v takomto chalete.

Populárny Rakúšan odštartuje svoju jazdu v Jasnej v sobotu o 23:00 na slávnostnom ceremoniáli predstavenia novej lanovky. Ceremoniál, ktorý sa pod taktovkou režiséra Pavla Pitoňáka pripravuje už niekoľko týždňov a pracujú na ňom desiatky ľudí, usporiadatelia zahalili rúškom tajomstva. Predstavenie novej lanovky prinesie vizuálne veľkolepú show v rakúsko – liptovskom duchu, v ktorej by DJ ӦTZIMU mal sekundovať šéf TMR Igor Rattaj. Celý ceremoniál bude ako livestream dostupný aj na sociálnych sieťach strediska Jasná.  Po jeho skončení sa všetci presunú do klubu Happy End, kde rakúsky hitmaker odpáli svoje najväčšie hity a roztancuje klub ešte pred polnocou. Tanečná explózia, sexi tanečnice, veľkolepé kostýmy, to všetko dotvorí výnimočnú atmosféru zimného openingu v Jasnej. Rakúsky večer v Jasnej bude možné počuť, vidieť a aj ochutnať – organizátori sa nechali počuť, že tím pod vedením šéfkuchára Vojta Artza pripravuje na tanier okrem iného aj 2500 tradičných rakúskych wiener schnitzlov! Vo večernom programe, ktorý v Happy Ende štartuje už o 20:00 a ktorý je už týždeň pred akciou takmer vypredaný, sa predstavia aj DJ duo MALALATA, DJ EKG aDJ JUST DAVE. 

Celý denný a aj večerný program Winter Jasná Opening, ktorý sa bude odohrávať na spolu 5 pódiách, bude moderovať Marcel Forgáč. V Jasnej v tento deň slávnostne otvoria zimnú turistickú sezónu, okrem odhalenia špeciálne na túto príležitosť vyrobeného ľadového fotopointu sa návštevníci môžu tešiť aj na ďalší denný program, ktorého súčasťou bude množstvo sprievodných športových aktivít, nadupané hudobné sety

a skvelá aprés-ski zábava.  Zaujímavým spestrením bude live vysielanie televízie JOJ ŠPORT priamo z Bielej púte pripravené v spolupráci so Slovenským olympijským výborom, vďaka čomu bude možné v tento deň  stretnúť v Jasnej aj množstvo úspešných slovenských športovcov a olympionikov, medzi ktorými nebudú chýbať Petra Vlhová, Pavol Hurajt, Jakub Grigar, Martina Dubovská, Robo Vittek, Danka Barteková, Klaudia Medlová, Michal Martikán, Miro Lažo, Ľubo Sekeráš.

Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku Jasná pripravilo do novej sezóny hneď niekoľko noviniek. Tou najdôležitejšou bude nová kabínková lanovka z Bielej púte na Priehybu, lyžiarov určite poteší aj obnovenie prevádzky vleku H-210 na Zadných Derešoch, vybudovanie zasnežovania na zjazdovke Slalomák a celkové posilnenie zasnežovacej infraštruktúry.  

WINTER JASNÁ OPENING v číslach:

2 – počet kamiónov svetelnej a zvukovej techniky na Winter Jasná Opening, 

5 – počet pódií, na ktorých sa uskutoční denný aj večerný program,  

11  –  počet ľudí v sprievodnom tíme DJ ӦTZI,

800 – počet požiadaviek na koncerty a vystúpenia, ktoré DJ ӦTZI rieši ročne, 

2000€ – cena chaletu Chopok na 1 noc,  

2500 – počet pravých viedenských schnitzlov pripravených na Rakúsky večer, 

2 000 000 – počet singlov, ktoré ako jediný rakúsky umelec dokázal predať v Nemecku, 

17 000 000€ – hodnota investície do výstavby novej kabínkovej lanovky Biela púť – Priehyba.