Akcionári TMR si rozdelili dividendy vo výške 7,1 mil. EUR

27. apríla 2013
Akcionári TMR si rozdelili dividendy vo výške 7,1 mil. EUR
Akcionári TMR si rozdelili dividendy vo výške 7,1 mil. EUR

BRATISLAVA (27. apríl 2013) – Na Valnom zhromaždení spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR), počas tradičného Víkendu akcionárov 27. apríla 2013 si akcionári odsúhlasili výplatu dividend vo výške 7,1 mil. EUR a zabávali sa v štýle tropickej noci v liptovskom akvaparku Tatralandia.

27. apríla 2013 sa konalo riadne Valné zhromaždenie TMR v Holiday Village Tatralandia. Akcionári prijali návrh rozdelenia zisku vo výške 10,2 milióna EUR vo forme dividend vo výške 7,1 mil. EUR, resp. 1,06 EUR na akciu, čo pri súčasnej cene akcie predstavuje dividendový výnos 2,3%.
Predstavenstvo TMR uviedlo finančný plán na finančný rok 2012/13, v ktorom projektuje ročné výnosy s 13,5%-ným medziročným rastom na 51,7 miliónov EUR a prevádzkový zisk pred odpismi (EBITDA) s 20%-ným rastom na 17 miliónov EUR.
Predstavenstvo TMR ďalej odprezentovalo investičný plán na tento rok. TMR plánuje investovať do rozvoja stredísk a hotelov, vrátane novej lanovky v Tatranskej Lomnici a záchytného parkoviska v časti Chopok Juh – Krúpová. Dokončí sa aj výstavba reštaurácie Rotunda v časti prepojenia Chopku Sever – Juh. Ostatné investície zahŕňajú rozširovanie zasnežovania, úpravy zjazdoviek, výstavbu nových apartmánov Chalets Záhradky de Luxe, renováciu hotela Srdiečko a jeho wellness priestorov a výstavbu novej konferenčnej miestnosti vo Wellness hoteli Grand Jasná.
Valné zhromaždenie bolo súčasťou už tretieho ročníka Víkendu akcionárov TMR s bohatým sprievodným programom v štýle tropickej noci s extra akciami a zľavami pre akcionárov a ich rodinných príslušníkov.
„Tretí ročník nášho netradičného zážitkového valného zhromaždenia hodnotím veľmi pozitívne. Som hrdý, že sme mohli našim akcionárom opäť prezentovať úspechy TMR a zároveň naši akcionári mohli zažiť novinky tohtoročnej zimnej sezóny‚ na vlastnej koži’, ako napríklad unikátnu 24 – miestnu lanovku FUNITEL, lyžiarsky výťah Twinliner v Jasnej alebo projekt Tropical Paradise v Tatralandii. Výsledkami sme potvrdili, že naši akcionári investovali do rastúcej stabilnej spoločnosti so silnou korporátnou stratégiou a kultúrou a veľkým potenciálom rastu. Verím, že ‚úrodu‘ z novo dokončených investícií ešte len začneme zbierať v nasledujúcich obdobiach. Tento rok bude opäť silný, čo sa týka rastu spoločnosti a nových investícií; ukončíme prvú fázu nášho intenzívneho investičného plánu,“ dopĺňa Bohuš Hlavatý, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ TMR.
Rozhodujúci deň pre právo na výplatu dividendy bol stanovený Valným zhromaždením na 3. mája 2013. Dividenda bude vyplatená v období do 60 dní od rozhodujúceho dňa.
Viac informácií vrátane záznamu z Valného zhromaždenia TMR, podrobných výsledkoch Valného zhromaždenia TMR a relevantných dokumentoch informuje stránka www.tmr.sk.
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel Slovakia a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.