Akcionári TMR si užili miesta, ktoré v Tatrách vlastnia

25. apríla 2015
Akcionári TMR si užili miesta, ktoré v Tatrách vlastnia
Akcionári TMR si užili miesta, ktoré v Tatrách vlastnia

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (25. apríl 2015) – 25. apríla 2015 sa v Grandhoteli Praha v Tatranskej Lomnici konalo riadne valné zhromaždenie (RVZ) spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR), ktoré bolo spojené s 5. ročníkom zážitkového Víkendu akcionárov. Akcionári prijali všetky návrhy predstavenstva a akcionárov.

Akcionári prijali všetky návrhy predstavenstva a návrhy akcionárov, medziiným schválenie individuálnej účtovnej závierky a návrh na úhradu straty vo výške 225 254 EUR podľa individuálnej účtovnej závierky. Odvolaného člena dozornej rady Borisa Kollára nahradil novozvolený člen dozornej rady Martin Kopecký. Spoločnosť KPMG Slovensko spol. s.r.o. bola opätovne zvolená za audítora TMR. V tomto finančnom roku plánuje predstavenstvo dosiahnuť ročné výnosy vo výške 62,1 mil. EUR, čo by predstavovalo 10,3% medziročný nárast. Zisk pred úrokmi, zdanením, odpismi a amortizáciou (EBITDA) je plánovaný na 21,07 mil. EUR, čo je o 21,9% viac oproti upravenému prevádzkovému zisku v minulom roku.

V rámci investičnej stratégie sa bude TMR zameriavať na poľský trh. Kapitálové výdavky na investície budú smerovať hlavne do poľského strediska Szczyrkowski Ośrodek Narciarski (SON) a do novo nadobudnutého Sliezskeho zábavného parku (Śląskie Wesołe Miasteczko).

Víkend akcionárov zahŕňal špeciálny sprievodný program, počas ktorého akcionári a ich rodinní príslušníci navštívili miesta, ktoré vlastnia a bezplatne si užívali výhody akcionárskeho klubu v strediskách TMR.

Viac informácií, vrátane zápisnice, podrobných výsledkov RVZ a relevantných dokumentoch nájdete na www.tmr.sk.
_____________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2014 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 200 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.