Akcionári TMR si užili víkend v Tatralandii

12. apríla 2014
Akcionári TMR si užili víkend v Tatralandii
Akcionári TMR si užili víkend v Tatralandii

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (12. apríl 2014) – V rámci štvrtého ročníka Víkendu akcionárov sa 12. apríla 2014 o 11. hodine v Holiday Village Tatralandia v Liptovskom Mikuláši konalo Riadne Valné zhromaždenie Tatry mountain resorts, a.s.

Akcionári Spoločnosti TMR prijali všetky návrhy predstavenstva, medziiným schválenie individuálnej účtovnej závierky a rozdelenie zisku za minulý rok, ktorý podľa individuálnej účtovnej závierky k 31.10.2013 dosiahol 5,7 mil. EUR. Po doplnení rezervného fondu s 10% zisku sa nerozdelený zisk ponechá v TMR na účte nerozdeleného zisku. Tiež bol zvolený nový člen dozornej rady, Adam Tomis a opätovne bol zvolený predseda dozornej rady, Igor Rattaj, ktorý bol predsedom dozornej rady od júna 2009.

Predstavenstvo predstavilo akcionárom aj finančný a investičný plán na finančný rok 2013/14. V tomto finančnom roku predstavenstvo plánuje dosiahnuť ročné výnosy vo výške 57,6 mil. EUR, čo by predstavovalo 5,9% medziročný nárast. Zisk pred úrokmi, zdanením, odpismi a amortizáciou (EBITDA) je plánovaný na 19,1 mil. EUR, čo je o 490 tis. EUR viac ako v minulom roku.

V rámci investičnej stratégie TMR minulým rokom 2012/13 ukončilo prvú fázu investičného cyklu v Tatrách, počas ktorého sa do rozvoja stredísk a hotelov TMR preinvestovalo takmer 190 mil. EUR. Od tohto roku 2013/14 TMR ďalej plánuje doplnkové a udržiavacie investície v rámci už existujúcich projektov, s cieľom maximalizovať pozitívny dopad na výsledky v nasledujúcich obdobiach. V tomto roku je rozpočet doplnkových investícií plánovaný vo výške 7,5 mil. EUR. Plány zahŕňajú rekonštrukciu vstupnej haly a pokladní v Aquaparku Tatralandia a novú reštauráciu Medrano v areáli Tatralandie.

Víkend akcionárov zahŕňal sprievodný program, počas ktorého si akcionári mohli užiť aj svoje benefity vo Vysokých, Nízky Tatrách, či vo vodnom svete aquaparku Tatralandia.

Viac informácií, vrátane záznamu, podrobných výsledkov RVZ a relevantných dokumentov nájdete na www.tmr.sk.
__________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Million Star Hotel. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.