Dcérske spoločnosti sa zlúčia s materskou spoločnosťou TMR

11. marca 2013
Dcérske spoločnosti sa zlúčia s materskou spoločnosťou TMR
Dcérske spoločnosti sa zlúčia s materskou spoločnosťou TMR

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (11. marec 2013) – Predstavenstvo Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) minulý týždeň rozhodlo o zlúčení dcérskych spoločností Tatry mountain resorts services, a.s., GRANDHOTEL PRAHA a.s. a Interhouse Tatry, s.r.o. ako zanikajúcich spoločností s TMR.

Nástupníckou spoločnosťou, na ktorú v dôsledku plánovaného zlúčenia prejde obchodné imanie všetkých troch zanikajúcich spoločností, sa stane spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. Predpokladaným dátumom zlúčenia je 1. 5. 2013.

Základné imanie TMR ostane nezmenené vo výške 221 337 534 EUR.

Hlavným dôvodom pre plánované zlúčenie dcérskych spoločností s materskou TMR je zjednodušenie prevádzkových vzťahov medzi spoločnosťami v Skupine, lepšie využitie vzájomných synergií a redukcia administratívnych úkonov.

Ďalšie informácie týkajúce sa plánovaného zlúčenia spoločností sú zverejnené v súlade s príslušnými zákonnými ustanoveniami (zákona č. 513/1991 Zb. Obchodný zákonník v znení neskorších predpisov) na webovej stránke https://tmr.sk/zakonne-zverejnenia.html

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel Slovakia a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.