Lyžiarske stredisko Jasná si z Kitzbühelu odnieslo cenného Oskara

26. novembra 2015
Lyžiarske stredisko Jasná si z Kitzbühelu odnieslo cenného Oskara
Lyžiarske stredisko Jasná si z Kitzbühelu odnieslo cenného Oskara

JASNÁ (26. november 2015) – Lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry si 22. novembra odnieslo z rakúskeho Kitzbühelu prestížnu cenu World Ski Awards v kategórii najlepšie slovenské lyžiarske stredisko za rok 2015.  Získaním tohto ocenenia sa Jasná dostala do spoločnosti 24 najlepších svetových ski rezortov.

Cieľom ocenenia World Ski Awards je zvyšovanie štandardov v lyžiarskom priemysle a oceňovanie organizácií a areálov, ktoré sú lídrami vo svojom odbore. Tento rok bola súťaž po prvý raz rozšírená o Slovensko, Bulharsko a Českú republiku. „Sme poctení, že sa Jasná zaradila medzi 24 najlepších lyžiarskych areálov na svete, tzv. lyžiarsky Oskar má pre nás veľký význam. Veríme, že aj vďaka nemu bude Slovensko vnímané ako dôležitá lyžiarska destinácia s výbornými podmienkami pre zimné športy. Do Jasnej sa v marci 2016 po 32. rokoch vracia divácky atraktívny Svetový pohár žien v alpských disciplínach. Robíme všetko preto, aby sa Slovensko týmto športovým sviatkom vo svete zviditeľnilo a stalo sa vyhľadávaným lyžiarskym cieľom a dovolenkovou destináciou,“ komentoval ocenenie Matej Hulej, riaditeľ lyžiarskeho strediska Jasná Nízke Tatry.
Porota 3. ročníka World Ski Awards bola zložená z profesionálov z oblasti cestovného ruchu, usporiadateľov, touroperátorov, agentúr, zástupcov médií, návštevníkov a lyžiarov, ktorí si vyberajú svoje obľúbené strediská, horské chaty a hotely. Zohľadnených bolo 1,4 milióna online hlasov z celého sveta. Medzi 24 najlepších svetových destinácií sa dostali lyžiarske strediská: rakúsky Kitzbühel, austrálsky Thredbo, japonský Niseko United, novozélandsky Mt Hutt, juhokórejsky YongPyong, Grandvalira (Andorra), bulharské Bansko, český Skiareál Špindlerův Mlýn, fínsky Ruka, francúzsky Val Thorens, nemecký Garmisch-Partenkirchen, taliansky Val Gardena, nórsky Trysil, poľská Czarna Góra, ruský Rosa Khutor, slovenská Jasná Nízke Tatry, slovinská Kranjska Gora, španielsky Aramón Cerler, švédsky Åre, švajčiarsky Laax, argentínsky Chapelco Ski Resort, kanadský The Lake Louise Ski Resort, čílske Portillo a americké lyžiarske stredisko Deer Valley Resort. Top lyžiarskym strediskom pre rok 2015 sa stal rakúsky Kitzbühel, kde sa počas uplynulého víkendu konal slávnostný ceremoniál s udeľovaním cien. Bližšie aj na www.worldskiawards.com.
Lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry si v apríli 2014 odnieslo z talianskeho Bolzane 5 prestížnych ocenení kvality ´Internationaler skiareatest´ v kategóriách Skokan roka 2014, Najobľúbenejšia horská reštaurácia, Lanovkár roka 2014, Najlepší marketing a Medzinárodná známka kvality zjazdoviek. V novembri 2014 získala Jasná ocenenie World Snow Awards v kategórii najrýchlejšie sa rozvíjajúce stredisko „The Best up and coming resort“.
__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2014 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 200 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.