Riadne valné zhromaždenie TMR sa uskutoční 28. apríla 2017

3. apríla 2017
Riadne valné zhromaždenie TMR sa uskutoční 28. apríla 2017
Riadne valné zhromaždenie TMR sa uskutoční 28. apríla 2017

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (3. apríl 2017) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) zvoláva riadne valné zhromaždenie na 28. apríla 2017.

Predstavenstvo TMR zvoláva riadne valné zhromaždenie (RVZ) na 28. apríla 2017 v Grandhoteli Praha**** Tatranská Lomnica, so začiatkom o 11. hodine. Program RVZ okrem iného zahŕňa zhrnutie hospodárenia finančného roka 2015/16, schválenie individuálnej účtovnej závierky a návrhu rozdelenia zisku, prerokovanie obchodného plánu a finančného rozpočtu na finančný rok 2016/17, správu dozornej rady, voľbu člena dozornej rady a schválenie audítora. Valného zhromaždenia sa môžu zúčastniť akcionári vlastniaci akcie TMR k rozhodnému dňu, t.j. k 25. aprílu 2017.

Akcionári môžu okrem účasti na RVZ využiť možnosť predĺženého pobytu za zvýhodnené ceny v Grandhoteli Praha**** v Tatranskej Lomnici, čerpať výhody a zľavy v reštauračných zariadeniach vysokotatranských grandhotelov a hotelov na služby wellness centier a obchodov Tatry Motion.

Za minulý finančný rok končiaci sa 31.10.2016 dosiahlo TMR čistý zisk podľa individuálnej účtovnej závierky 4,814 mil. EUR.

Viac informácií, vrátane podrobných bodov programu RVZ, relevantné dokumenty sú k dispozícii na https://tmr.sk/pre-investorov/zakonne-zverejnenia/valne-zhromadenia/.

Pozvánka na RVZ
__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horský hotel Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2016 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 230 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave