Stredisko Jasná Nízke Tatry predstavilo plán rozvoja

29. decembra 2016
Stredisko Jasná Nízke Tatry predstavilo plán rozvoja
Stredisko Jasná Nízke Tatry predstavilo plán rozvoja

CHOPOK (29. december 2016) – Najmodernejšie stredisko cestovného ruchu Jasná Nízke Tatry predstavilo plán rozvoja v horizonte najbližších päť rokov a viac. Všetky predstavené plány do budúcna a projekty sú v štádiu zámeru rozvojových plánov spoločnosti Tatry mountain resorts, a. s. (TMR) v lokalite Jasná Nízke Tatry Chopok Sever a Chopok Juh.

Návrhy investičných projektov sa týkajú predovšetkým rozvoja reštauračných služieb a ubytovacích kapacít, rozširovania ponuky dopravných zariadení a zvyšovania komfortu zjazdoviek, ako aj dobudovania a skvalitňovania infraštruktúry a doplnkových služieb. Uvedené projekty zatiaľ nemajú vydané požadované povolenia, sú v rôznych fázach prípravy a podliehajú prísnemu posudzovaniu vplyvov na životné prostredie EIA a ďalším zákonom stanoveným postupom.

V horizonte päť rokov sa na Chopku plánuje vybudovať nová lanovka v lokalite Biela Púť – Priehyba, ktorá odbremení dopravu v mieste zvanom „Koliesko“ a v horizonte nad päť rokov sa plánujú dobudovať lanovka Krupová – Dereše a lanovka Otupné Luková. Stredisko sa snaží skvalitniť aj zjazdové trate a prispôsobiť ich na reálny štandard lyžiara na hektár, podľa požiadaviek moderného klienta a rozšíriť najmä modré zjazdovky a takisto zvýšiť kapacitu zasnežovania, s cieľom vysnežiť stredisko do 10 dní. Zámerom všetkých aktivít je zlepšenie infraštruktúry a doplnkových aktivít aj prostredníctvom najnovších inovatívnych technológií ako aj rozšírenie ponuky ubytovania a gastro služieb.

Z rozvojových plánov reštauračných služieb a ubytovacích kapacít zverejnilo stredisko Jasná Nízke Tatry projekt Centrum Jasná, ktorý sa nachádza v srdci lyžiarskeho strediska hneď vedľa nástupnej stanice kabínkovej lanovky Grand Jet a sedačkovej lanovky Biela Púť a dopĺňa tak chýbajúce centrum s nákupným korzom. Samotný projekt Centrum Jasná zahŕňa apartmány so 600 lôžkami a 380 miestnym krytým parkoviskom. Z ubytovacích kapacít sa v horizonte najbližších päť rokov dokončia ubytovacie jednotky aj v lokalite Chalety Otupné. Reštauračné služby posilní samoobslužná reštaurácia Vyhliadka na výstupnej stanici lanovky Lúčky – Vyhliadka. V roku 2017 plánuje TMR otvoriť nový aprés-ski Champange bar, v roku 2018 preskliť južnú terasu reštaurácie Rotunda a v roku 2019 zrealizovať samoobslužnú panoramatickú reštauráciu v lokalite Priehyba. Podrobnejšie informácie sú dostupné na http://www.jasna.sk/hory/blog/.


__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horský hotel Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.