TMR bude radiť poľskému lyžiarskemu stredisku Pilsko – Korbielów

12. decembra 2014
TMR bude radiť poľskému lyžiarskemu stredisku Pilsko - Korbielów
TMR bude radiť poľskému lyžiarskemu stredisku Pilsko – Korbielów

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (12. december 2014) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) podpísala 11. decembra 2014 obchodno – marketingovú zmluvu o poradenstve pre poľské lyžiarske stredisko Pilsko v meste Korbielów. Svoje dlhoročné skúsenosti z  manažovania lyžiarskych stredísk vo Vysokých a Nízkych Tatrách chce TMR využiť aj neďaleko od slovenských hraníc v poľskom Pilsku.

„Po našej akvizícii lyžiarskeho strediska Szczyrk sme sa nebránili ďalším aktivitám na poľskom trhu, stále sa zaujímame o modernizáciu Sliezskeho zábavného parku pri meste Chorzów a momentálne upriamujeme pozornosť na Pilsko. Pilsko je špecifické z pohľadu prírodných daností, regionálnej blízkosti, ale aj podobnosti s našimi lyžiarskymi strediskami v Tatrách. Sneh sa tam drží od novembra do apríla a jeho návštevnosť rastie. Vďaka našej odbornosti v manažovaní horských stredísk, akými sú napríklad Jasná Nízke Tatry alebo Tatranská Lomnica vo Vysokých Tatrách, vieme poskytnúť skúsenosti v oblasti modernizácie, rozvoja či obchodno – marketingovej stratégii. Najbližšie mesiace sa budeme sústrediť na dôkladné spoznávanie Pilska, efektívnosť jeho prevádzky a hľadanie vhodnej synergie. Naše poradenstvo v Poľsku smeruje k prehĺbeniu vzťahov a ešte väčšej partnerskej dôvere,“ komentoval poľskú aktivitu CEO a predseda predstavenstva TMR, Bohuš Hlavatý.
Srdce Oravsko – Žywieckych Beskýd Pilsko je po Kasprovom vrchu druhé najvyššie položené lyžiarske stredisko v Poľsku v nadmorskej výške 1 550 m n.m, ktoré má 20 km zjazdoviek, 3 sedačkové lanovky a 14 vlekov. Stredisko je výnimočné prevýšením zjazdoviek až 770 metrov a je vyhľadávané pre zjazdovku č. 5 s dĺžkou 4,5 km. V lyžiarskom areáli je horská služba, snowpark, reštaurácie, lyžiarska, snowboardova škola a požičovňa lyží.
___________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Hotel Grand Jasná, Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.