TMR chce modernizovať poľský zábavný park

30. júna 2014
TMR chce modernizovať poľský zábavný park
TMR chce modernizovať poľský zábavný park

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (30. jún 2014) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) opäť rozširuje pole svojho medzinárodného pôsobenia za hranice Slovenska a prejavuje záujem podieľať sa na modernizácii Sliezskeho zábavného parku v Poľsku. 30. júna 2014 podpísalo vedenie TMR a predstavenstvo poľskej spoločnosti WPKiW S.A., vlastniacej Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) intenčný list k dohode o spolupráci. Zároveň sa začal proces prípravy osobitných zmlúv a podmienok spolupráce. Konečný súhlas so zaangažovaním TMR do modernizácie zábavného parku vydá Sliezske vojvodstvo.

Sliezsky zábavný park pri poľskom meste Chorzów je najväčším a najstarším parkom v Poľsku. Poľský manažment zábavného parku začal v septembri minulého roka hľadať investora na modernizáciu. Spoločnosť TMR bola vybraná pre odbornosť v manažovaní horských stredísk vo Vysokých, Nízkych Tatrách a Aquaparku Tatralandia a pre bohaté skúsenosti s vedením, modernizáciou a napredovaním svojich stredísk. V rámci analýzy podmienok potenciálnej spolupráce s TMR v oblasti modernizácie Sliezskeho zábavného parku budú prebiehať niekoľkomesačné rokovania a diskusie s dozornou radou WPKiW S.A, vedením kraja, dotknutými vlastníkmi a poslancami krajského zastupiteľstva o podrobnom investičnom pláne, spôsobe financovania a prevádzke.

„Dnes je TMR spoločnosťou s rozsiahlym finančným zázemím, ktorá sa chce ďalej rozvíjať a nebojí sa ísť s investíciami do projektov, ako je zábavný park. Máme mnohoročné skúsenosti s manažovaním podobných centier a veríme marketingovej synergii medzi našimi strediskami v Poľsku, na Slovensku a v Čechách. Som presvedčený, že vďaka všetkým týmto faktorom sa Śląskie Wesołe Miasteczko stane opäť najvyhľadávanejším zábavným parkom v Poľsku. Prinesie to výhody nielen návštevníkom, samotnému mestu, regiónu, ale i spoločnosti, ktorá bude park spravovať,” komentoval spoluprácu Bohuš Hlavatý, predseda predstavenstva a CEO TMR.

Sliezsky zábavný park bol do prevádzky uvedený v roku 1959. Jeho rozloha je 26 ha. Park sa nachádza v hornosliezskej priemyselnej aglomerácii s unikátnou „oázou zelene“ Sliezskeho parku (Park Śląski). Najväčšou atrakciou lunaparku sú lietadlá zavesené na 45 m vysokej veži. Od roku 1985 je v prevádzke tzv. ruské koleso, z ktorého je výhľad na celé Sliezsko. V roku 2007 pribudla parku 21 metrová horská dráha, v areáli je 50 atrakcií.
______________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Million Star Hotel. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.