TMR kupuje Sliezsky zábavný park

14. apríla 2015
TMR kupuje Sliezsky zábavný park
TMR kupuje Sliezsky zábavný park

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (14. apríla 2015) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) vyhlásila 14. apríla 2015, že sa definitívne dohodla na prevzatí 75% podielu v Sliezskom zábavnom parku od poľskej spoločnosti WPKiW S.A. TMR sa zaväzuje investovať do modernizácie parku 120 mil. PLN (30 mil. EUR) v priebehu piatich rokov. Od 1. mája 2015 začína TMR prevádzkovať Śląskie Wesołe Miasteczko pri poľskom meste Chorzów.

Po mesiacoch rokovaní sa predstavenstvo TMR definitívne dohodlo s poľskou spoločnosťou WPKiW S.A., vlastniacou Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) pri poľskom Chorzówe na vstupe TMR ako strategického investora do projektu modernizácie parku a 14. apríla 2015 podpísalo s predstavenstvom spoločnosti WPKiW S.A., ktorá patrí pod sliezsku miestnu samosprávu záväznú dohodu. TMR vstupuje do novej účelovo založenej spoločnosti (SPV), ktorá bude park vlastniť a prevádzkovať. TMR získa v SPV 75% podiel za 30 mil. PLN a zároveň manažérsku kontrolu, zvyšný 25% podiel bude mať v SPV predávajúca spoločnosť WPKiW S.A.

„V najväčšom a najstaršom poľskom zábavnom parku s bohatou históriou vyrástlo niekoľko generácii Poliakov. Park je lokalizovaný v srdci zelenej oázy, ktorá je trikrát väčšia ako Central Park v New Yorku. Rozloha Sliezskeho zábavného parku je porovnateľná so stredne veľkými lunaparkami v západnej Európe. Naša spoločnosť je top subjektom v oblasti cestovného ruchu a má dlhoročné skúsenosti s prevádzkovaním horských stredísk a aquaparku, zároveň má skúsenosti s revitalizáciou pôvodných historických tatranských stredísk, rovnako s akvizíciami a ich expanziou akou je Aquapark Tatralandia. Verím, že práve TMR vráti Sliezskemu zábavnému parku stratený lesk a zašlú slávu a aj vďaka stabilnému prístupu ku kapitálu, bude zo zábavného parku moderné stredisko, ktoré naplní očakávania Poliakov. Som presvedčený, že vstupom TMR do tohto projektu sa oživí turistický ruch v regióne a otvorí sa nová kapitola zábavných parkov v strednej Európe“, komentoval akvizíciu Bohuš Hlavatý, predseda predstavenstva a CEO TMR.

TMR sa zaväzuje investovať do projektu modernizácie zábavného parku 120 mil. PLN (30 mil. EUR) v priebehu piatich rokov. Následne po úspešnom zrealizovaní investičného plánu po piatich rokoch  bude môcť TMR využiť opciu na odkúpenie zvyšného 25% podielu od WPKiW S.A. Vstup TMR ako strategického investora do projektu Sliezskeho zábavného parku podliehal schváleniu dozornou radou WPKiW S.A, vedenia kraja, dotknutými vlastníkmi a poslancami krajského zastupiteľstva. Päťročný investičný plán modernizácie zábavného parku s predpokladaným rozpočtom 120 mil. PLN po vstupe TMR okrem iného zahŕňa implementáciu novej tematiky a dizajnu, kúpu nových atrakcií, zveľadenie zelených častí, chodníkov a vstupnej haly, vybudovanie F&B prevádzok, rozšírenie parkovísk a modernizáciu ďalšej infraštruktúry. Poľský manažment zábavného parku začal v septembri minulého roka hľadať investora na modernizáciu. Spoločnosť TMR bola vybraná pre odbornosť v manažovaní horských stredísk vo Vysokých, Nízkych Tatrách a Aquaparku Tatralandia a pre bohaté skúsenosti s vedením, modernizáciou a napredovaním svojich stredísk.

Sliezsky zábavný park pri poľskom meste Chorzów je najväčším a najstarším parkom v Poľsku. Bol uvedený do prevádzky v roku 1959. Jeho rozloha je 26 ha. Park sa nachádza v hornosliezskej priemyselnej aglomerácii s unikátnou „oázou zelene“ Sliezskeho parku (Park Śląski). Najväčšou atrakciou lunaparku sú lietadlá zavesené na 45 m vysokej veži. Od roku 1985 je v prevádzke tzv. ruské koleso, z ktorého je výhľad na celé Sliezsko. V roku 2007 pribudla parku 21 metrová horská dráha, v areáli je 50 atrakcií. Park ročne navštívi priemerne 200 tis. návštevníkov.
_______________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2014 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 200 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.