TMR organizuje štvrtý ročník Víkendu akcionárov

27. marca 2014
TMR organizuje štvrtý ročník Víkendu akcionárov
TMR organizuje štvrtý ročník Víkendu akcionárov

BRATISLAVA (26. marec 2014) – 12. až 13. apríla 2014 spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) organizuje už štvrtý ročník Víkendu akcionárov, počas ktorého sa bude konať riadne valné zhromaždenie TMR.

Predstavenstvo TMR zvolalo riadne valné zhromaždenie (RVZ) na 12. apríla 2014 v Holiday Village Tatralandia so začiatkom o 11. hodine. Program RVZ okrem iného zahŕňa súhrn hospodárskej činnosti v minulom roku, návrh rozdelenia zisku a voľbu člena dozornej rady.

Okrem programu RVZ Víkend akcionárov láka sprievodným programom. Počas neho si akcionári a ich rodinní príslušníci môžu bezplatne užívať zábavu na svahu v strediskách TMR Jasná Nízke Tatry či Vysoké Tatry ako aj v Aquaparku Tatralandia. Okrem toho môžu využiť akcionárske zľavy na rôzne doplnkové služby.

„Minulým rokom sme zavŕšili prvú fázu nášho intenzívneho investičného cyklu v Tatrách, počas ktorého sme preinvestovali do rozvoja našich stredísk a hotelov 190 miliónov eur.  Počas Víkendu akcionárov môžu naši akcionári nielen  hlasovať na valnom zhromaždení, ale môžu si aj naplno vychutnať naše výsledky ako napríklad najmodernejšiu lanovku funitel v Jasnej, novootvorenú reštauráciu Rotunda na vrchole Chopka s výhľadom na Tatry, či tatranskú tropickú exotiku Tropical Paradise v Tatralandii,“ dopĺňa Bohuš Hlavatý, predseda predstavenstva a CEO TMR.

Za minulý finančný rok k 31.10.2013 TMR dosiahlo čistý individuálny zisk 5,7 mil. EUR. Predstavenstvo TMR navrhuje odviesť 10% do rezervného fondu a zvyšok ponechať v Spoločnosti.

Valného zhromaždenia sa môžu zúčastniť akcionári vlastniaci akcie TMR k rozhodnému dňu – k 9. aprílu 2014. Viac informácií, vrátane podrobných bodov programu RVZ a relevantné dokumenty sú k dispozícii na https://tmr.sk/pre-investorov/zakonne-zverejnenia/valne-zhromadenia/.

Spoločnosť  Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Million Star Hotel. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.