TMR preinvestuje do konca r. 2019 v poľskom Szczyrku viac ako 60 mil. eur

17. februára 2017
TMR preinvestuje do konca r. 2019 v poľskom Szczyrku viac ako 60 mil. eur
TMR preinvestuje do konca r. 2019 v poľskom Szczyrku viac ako 60 mil. eur

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (17. február 2017) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) preinvestuje v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski (SON) v dvoch etapách viac ako 60 mil. eur. Do začiatku zimnej sezóny 2019/20 zmodernizuje lyžiarsku infraštruktúru a plánuje vytvoriť v primárnom sektore 200 pracovných miest, v sekundárnom až 500 pracovných pozícií.

Prvú investičnú fázu začne TMR realizovať na jar v roku 2017. V prvej etape zámeru do zimnej sezóny 2017/18 sú naplánované investície v objeme 30 mil. eur. Stredisko dostane 10 – miestnu kabínkovú lanovku v lokalite Parking u Kowalskiego – Hala Skrzyczeńska, 6 – sedačkovú lanovku v lokalite Solisko – Hala Skrzyczeńska, 6 – sedačkovú lanovku v lokalite Solisko – Wierch Pośredni a modrú zjazdovku, ktorá zabezpečí prepojenie dvoch lyžiarskych areálov SON a COS (Szczyrk – Skrzyczne). Projekt počíta s vybudovaním umelého zasnežovania a retenčnej nádrže na vodu. V druhej etape investícií v objeme 30 mil. eur pribudnú: 6 – sedačková lanovka v lokalite Hala Skrzyczeńska – Małe Skrzyczne, 6 – sedačková lanovka v lokalite Czyrna – Hala Skrzyczeńska a 8 – miestna lanovka v lokalite Hala Pośrednia – Wierch Pośredni.

Po investíciách bude mať TMR v stredisku SON 22 km lyžiarskych trás, z ktorých 81% bude technicky zasnežovaných. Spolu so susediacim lyžiarskym strediskom COS bude v Szczyrku 40 km zjazdoviek rôznych náročnosti. Prepravná kapacita SON sa zvýši na 18 200 osôb za hodinu. Projekt počíta aj s vybudovaním 1 500 parkovacích miest. Všetky tieto investície umožnia, aby stredisko žilo po celý rok. TMR odhaduje, že v najbližších rokoch sa iba v samotnom lyžiarskom stredisku SON vytvorí cca 200 nových pracovných miest, v rámci subdodávateľov spoločnosti ďalších 500 pracovných miest a niekoľko tisíc pracovných miest v samotnom regióne.

TMR odhaduje, že investície do infraštruktúry a modernizácie SON realizované v rámci prvej  etapy (do zač. sezóny 2017/2018) umožnia postupný nárast počtu návštevníkov na viac ako 500 tisíc ročne. Doteraz, pri priemerných podmienkach v zimnej sezóne 2014/15 v stredisku SON zaznamenala spoločnosť TMR 150 tis. lyžiarov ročne. Bližšie informácie k investičnému plánu v Szczyrku v prezentácii TU.

_

_________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horský hotel Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.