TMR prinesie tatranským a poľským strediskám nové investície

2. mája 2016
TMR prinesie tatranským a poľským strediskám nové investície
TMR prinesie tatranským a poľským strediskám nové investície

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (2. máj 2016) – Vietor do plachiet dodá tatranským strediskám nová kabínková lanovka v Krupovej, surfovací trenažér v Tatralandii, či v Jasnej nové Centrum s komplexom ubytovacích a reštauračných zariadení. Vo Vysokých Tatrách pribudne k obchodom Tatry Motion nový outlet v Starom Smokovci a rekonštrukciou prejde aj 44 hotelových izieb v Grandhoteli Praha v Tatranskej Lomnici. Na rozvoj a modernizáciu slovenských stredísk vynaloží tento rok spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR)  viac ako 23 miliónov eur. Celkový investičný rozpočet s investíciami do poľských a slovenských stredísk sa odhaduje na 44 miliónov eur.

Zima na horách sa ešte stále nechce rozlúčiť. Posledný víkend na Chopku patril vďaka aprílovým rozmarom počasia opäť lyžovačke. A práve lyžovačka na južnej strane Chopku dostane v nadchádzajúcej zime nový rozmer. V úseku lokality Krupová – Srdiečko – Kosodrevina, si lyžiari od zimnej sezóny 2016/17 užijú komfortný presun na Chopok vďaka novej 15 miestnej kabínkovej lanovke. Nové snežné pásové vozidlo a zasnežovanie zlepšia samotnú úpravu južných svahov Chopku. Vďaka investíciám v celkovej hodnote 14 miliónov eur, budú pre lyžiarov dostupné všetky lyžiarske trate vrátane najkrajšej zjazdovky Chopok – Krupová a lyžiari už nebudú musieť komplikovane prestupovať zo sedačkovej lanovky na kabínkovú. „Nová lanovka na Chopku doplní v stredisku prepravnú kapacitu o 2 800 os./hod. a pridaním 4 kilometrov zasnežovania sa klientom opäť zvýši výrazne komfort na zjazdovkách. Najzábavnejší Aquapark Tatralandia si vďaka novej atrakcii Surf vlny posilní návštevnosť. Veríme, že práve pestrá ponuka umelej surfovacej vlny, simulátora voľného pádu Hurricane Factory, či Bike worldu v Jasnej priláka na Liptov nových adrenalínových nadšencov“, uviedol Bohuš Hlavatý, CEO TMR.

Lyžiarske stredisko Jasná na severnej strane Chopku čaká tento rok modernizácia v podobe vybudovania námestia a prvej fázy Centra Jasná. Finančná investícia úpravy Champagne baru a hudobného klubu Happy End a prekrytia vrchnej terasy so zázemím pokladní a obchodu si vyžiada 368 tisíc eur.

V prvej fáze rozsiahleho projektu Centra Jasná pribudne vedľa Hotela Grand Jasná aj nový hotel, ktorý vznikne prebudovaním pôvodných kancelárií „Starej pošty“ na zaujímavý architektonický počin s kompletným zázemím reštauráciou, barom, wellnesom atď. Celková investícia nového hotela predstavuje 4,6 milióna eur.

Po minuloročnom úspechu dočasnej umelej vlny pre milovníkov surfovania, sa liptovský Aquapark Tatralandia dočká pred letom novej investície – surférskeho trenažéra v hodnote 2,9 mil. eur. Inšpiráciou pre vybudovanie vodnej atrakcie bolo surfovanie na najkrajších a najlepších plážach sveta Maui a Waikiki. Surfovací trenažér alebo simulácia umelej vlny v Tatralandii bude predstavovať jazdu na štyroch dráhach s rozdielnou silou a rýchlosťou vĺn a vetra.

Investície v hodnote 750 tisíc eur do rekonštrukcie 44 izieb Grandhotela Praha v Tatranskej Lomnici a nového outletu v Starom Smokovci sú naplánované na tento finančný rok vo Vysokých Tatrách.

Spoločnosť TMR plánuje tento rok preinvestovať na investície do poľského strediska Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a Sliezskeho zábavného parku (Śląskie Wesołe Miasteczko)  spolu 19 miliónov eur.

__________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.