TMR s rastom 18,1% v prvom kvartáli 2014/15

19. marca 2015
TMR s rastom 18,1% v prvom kvartáli 2014/15
TMR s rastom 18,1% v prvom kvartáli 2014/15

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (19. marec 2015) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) ukončila prvý kvartál 2014/15 s výnosmi 18,0 milióna EUR a s rastom 18,1%.

TMR dnes zverejnila priebežné hospodárske výsledky za prvý kvartál finančného roka 2014/15 – obdobie od 1. novembra 2014 do 31. januára 2015. Za dané obdobie TMR vykázalo výnosy 18,0 mil. EUR, čo je 18,1% medziročný rast a zisk pred úrokmi, zdanením, odpismi a amortizáciou (EBITDA) vo výške 5,5 mil. EUR, nárast o 86,8%.
„Prvú polovicu zimnej sezóny 2014/15 máme úspešne za sebou. Na rozdiel od minulého roka nám v sledovanom období prialo počasie vhodné pre zimné športy. Zimnú sezónu sme odštartovali už 5. – 6. decembra, pričom zasnežovať sme začali 21. novembra. Počas vrcholových termínov Nového roka a cez zlatý týždeň sa nám podarilo vyťažiť naše hotely na maximum, aj napriek poklesu rusky hovoriacich klientov. Na základe pretrvávajúcich priaznivých podmienok v horských strediskách predpokladáme dlhú a úspešnú zimnú sezónu.“ komentoval výsledky Bohuš Hlavatý, CEO a predseda predstavenstva TMR.
Úspešnú prvú polovicu zimnej sezóny možno pripísať výborným lyžiarskym podmienkam a modernej vybavenosti horských stredísk, ktoré prilákali o 26,6% viac lyžiarov ako v rovnakom období vlani. Výdavky na klienta v horských strediskách tiež vzrástli medziročne o 2,5%. K rastu tržieb prispela aj akvizícia strediska SON v Poľsku. Počas vrcholových termínov Nového roka a zlatého týždňa zaznamenali hotely TMR maximálnu vyťaženosť, čo prispelo k zvýšeniu priemernej obsadenosti o 3,8 percentuálneho bodu, ako aj priemernej dennej ceny za izbu o 2,9%.
Väčšina segmentov a subsegmentov TMR zaznamenala nárasty výnosov: Horské strediská (+24,1%), Reštauračné zariadenia (+18,0%), Športové služby a obchody (+30,6%), Aquapark (-14,5%) a Hotely (+15,5%). Vďaka zefektívneniu manažmentu prevádzok a hotelov a vďaka stabilným fixným nákladom spojeným so zasnežovaním a prevádzkou lanoviek sa prevádzkový zisk pred odpismi (EBITDA) zvýšil o 86,8% a prevádzková rentabilita o 11,3 percentuálneho bodu na 30,6%.
Podrobnejší opis výsledkov za 1. kvartál 2014/15 je k dispozícii na https://tmr.sk/pre-investorov/financne-informacie/.

_________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2014 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 200 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.