TMR sa dohodlo na prevzatí skiareálu Ještěd v Liberci

5. decembra 2017
TMR sa dohodlo na prevzatí skiareálu Ještěd v Liberci
TMR sa dohodlo na prevzatí skiareálu Ještěd v Liberci

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (5. december 2017) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) sa 30. novembra 2017 dohodla s českým mestom Liberec na prenajatí športového areálu Ještěd na 10 rokov s opciou na ďalších 10 rokov.

TMR začne prevádzkovať stredisko už túto zimnú sezónu a plánuje počas 10 rokov preinvestovať v stredisku Ještěd 600 miliónov CZK. Ročný prenájom bude 1 mil. CZK. Nájomné sa bude zvyšovať podľa dohodnutých pravidiel súvisiacich s investíciami v stredisku.

„Sme radi, že po dlhých rokovaniach ocenilo mesto Liberec naše profesionálne know how, vsadilo dôveru práve do spoločnosti TMR, ktorá je rešpektovaným stredoeurópskym hráčom v horskom biznise a lyžiarsky areál Ještěd je odteraz jeho súčasťou. Vstup do nového strediska je pre nás dôležitý nielen z geografického hľadiska, rozšírenia aktivít TMR, ale aj z budúcnosti lyžovania práve v prímestských strediskách, ktoré majú výbornú dostupnosť. V stredisku vidíme veľký potenciál rýchleho rozvoja pri správnom riadení a so silným investičným zázemím. Aktívnym lyžiarom z Liberca a okolitých miest poskytneme po modernizácii kvalitné stredisko a to vďaka naším synergiám z TMR stredísk. Zároveň verím, že im umožníme vytvoriť tréningovú základňu pre športové lyžovanie a zvýšime aj záujem o lyžovanie ako i výchovu nových nádejných talentov,“ uviedol Bohuš Hlavatý, predseda predstavenstva a CEO TMR.

Navrhované investície sa v prvej fáze týkajú vybudovania novej zjazdovky Skalka, ktorá je súčasťou aktuálneho územného plánu, rozšírenia pôvodných tratí a výmeny a doplnenia zasnežovacích zariadení. Plán zahŕňa aj osvetlenie novej zjazdovky na večerné lyžovanie. S modernizáciou súvisia aj dve nové sedačkové lanovky, rekonštruovanie samoobslužnej reštaurácie, ktorá je v stredisku a takisto aj zväčšenie jej kapacít. Kompletnou prestavbou by prešlo centrálne parkovisko, kde by zároveň vzniklo zázemie pre prevádzku lyžiarskej školy a požičovne a detskej zóny s pásovým prepravníkom ako aj suvenír shop. Veľký potenciál má sankárska dráha pre nelyžiarov s umelým osvetlením a prevádzkou aj počas večera. Po modernizácií sa predpokladá prirodzený nárast záujmu o skiareál a s tým súvisiace usporiadanie atraktívnych športových podujatí a prezentačných akcií. TMR chce ťažiť z vynikajúcej dostupnosti strediska, ktoré je na trase Praha – Mladá Boleslav – Liberec, ako aj mestskej hromadnej dopravy z Liberca so zastávkou v tesnej blízkosti dolnej stanice lanovky. Letná sezóna na Ještěde bude súvisieť najmä s vyhliadkovými výletmi visutou lanovkou do nadmorskej výšky 1 012 m n.m., turistikou, s prevádzkou bike parku, požičovňou kolobežiek a budovaním zaujímavých atrakcií a detských ihrísk.

Lyžiarsky areál Ještěd – má dlhoročnú športovú históriu a tradíciu mestského strediska s unikátnou spádovou oblasťou. Jeho celoročná prevádzka je zatraktívnená aj jedinečnou dostupnosťou v rámci severočeského regiónu. Samotný areál má 3 lanovky a 4 vleky s prepravnou kapacitou 8 600 os./h., ktorých súčasťou je 20 ha zjazdoviek prevažne čiernočervených (ťažkých) nerovnomerne širokých zjazdoviek, ktoré sú poprepájané ľahšími modro-červenými traverzami. V stredisku absentuje automatické zasnežovanie a výkon zasnežovania je nateraz málo efektívny. Viac na www.skijested.cz

__________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2016 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR 230 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.