TMR sa stalo 100 % vlastníkom spoločnosti Interhouse Tatry s.r.o

19. februára 2013
TMR sa stalo 100 % vlastníkom spoločnosti Interhouse Tatry s.r.o
TMR sa stalo 100 % vlastníkom spoločnosti Interhouse Tatry s.r.o

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (19. február 2013) – Tatry mountain resorts, a.s. (TMR), najväčší subjekt pôsobiaci v oblasti cestovného ruchu na Slovensku, kúpil 50% podiel v spoločnosti Interhouse Tatry s.r.o. od spoločnosti Diamond Hotels Cyprus. Stal sa tak jediným vlastníkom spoločnosti prevádzkujúcej Grand Hotel Starý Smokovec.

„Táto akvizícia je prirodzeným vyústením našej snahy začleniť 100% Grandhotela Starý Smokovec do portfólia našich hotelov. Umožní nám tak lepšie využívať synergie plynúce z jeho vlastníctva,“ povedal Bohuš Hlavatý, predseda predstavenstva TMR.

História štvorhviezdičkového Grandhotela Starý Smokovec siaha do roku 1904. Viac ako sto ročný grandhotel je vďaka svojej polohe, histórii a secesnému štýlu považovaný za jeden z najprestížnejších hotelov nielen vo Vysokých Tatrách, ale aj na Slovensku. So svojimi 79 izbami, 5 kongresovými sálami, relaxačnou zónou Grand Wellness&Spa a Reštauráciou Lafévre ponúka nezabudnuteľný pobyt v Tatrách.

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.