TMR Splatila dlhopis TMR II v objeme 110 miliónov eur a vydala novú emisiu

5. februára 2021
TMR Splatila dlhopis TMR II v objeme 110 miliónov eur a vydala novú emisiu
TMR Splatila dlhopis TMR II v objeme 110 miliónov eur a vydala novú emisiu

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (5. februára 2021) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. („TMR“, „Spoločnosť“) splatila všetky svoje záväzky z emisie dlhopisov TMR II v objeme 110 miliónov EUR. Spoločnosť zároveň v utorok vydala nové dlhopisy.

Podriadené a nezaložené cenné papiere  z novej emisie TMR V  majú nominálnu hodnotu 1.000 EUR, sú  splatné v roku 2026 a majú pravidelný ročný úrokový výnos 6,0% p. a.

„Sme radi, že napriek zložitej situácii v súvislosti s pandémiou koronavírusu TMR plní svoje záväzky a je schopná vďaka dôvere investorov refinancovať svoje juniorné dlhopisy prostredníctvom najnovšej emisie. Nadväzujeme ňou na štyri predchádzajúce úspešné emisie Skupiny TMR a sme presvedčení, že napriek neistote v súvislosti so súčasnou situáciou, budeme vďaka pevným základom firmy aj naďalej schopní plniť všetky svoje záväzky plynúce z dlhového financovania,“ skomentoval  Jozef Hodek, CFO a člen predstavenstva TMR.

Emisia TMR V 6,00%/2026 v celkovom objeme do 150 miliónov EUR bola vydaná podľa slovenského právneho poriadku a prijatá na obchodovanie na regulovanom voľnom trhu Burzy cenných papierov v Bratislave, a. s.

Tento dokument obsahuje iba niektoré základné informácie o Dlhopisoch TMR V 6,0%/ 2026 a ich ponuke. Tento dokument nie je výzvou či ponukou na predaj alebo kúpu Dlhopisov a nemá slúžiť ako zdroj informácií pre potenciálnych investorov do Dlhopisov v Slovenskej republike alebo v akomkoľvek inom štáte. Investori v Slovenskej a Českej republike by si mali pred uskutočnením investičného rozhodnutia pozorne prečítať prospekt Dlhopisov v znení prípadných dodatkov, vrátane účtovných závierok zahrnutých odkazom a vrátane časti „Rizikové faktory“. Prospekt a jeho dodatky sú prístupné na webovom sídle Emitenta www.tmr.sk.
__________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní alebo si prenajíma a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách na Slovensku TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná Collection, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso. V slovenských Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Noc na Lomnickom štíte. V Rakúsku Skupina vlastní a prevádzkuje alpské stredisko na ľadovci Mölltaler Gletscher a jej sesterské stredisko Ankogel Mallnitz. V Čechách tiež vlastní minoritný podiel v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a prenajíma si Kaskáda Golf Rezort Brno, kde zastrešuje prevádzku hotela, reštaurácie a kongresového centra. V Poľsku TMR vlastní a prevádzkuje horské stredisko Szczyrk Mountain Resort a  Legendiu – Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). V rámci realitných projektov sa Skupina prevažne orientuje na rozvoj, budovanie a predaj apartmánov a komerčných priestorov a prenájom hotelov v rezortoch TMR. Do konca finančného roka 2019 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR cca. 400 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.