TMR v rámci konzorcia podalo ponuku na kúpu PKL

TMR v rámci konzorcia podalo ponuku na kúpu PKL
TMR v rámci konzorcia podalo ponuku na kúpu PKL

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (25. januára 2013) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) k dnešnému dňu podala oficiálnu ponuku na kúpu spoločnosti Poľské lanové dráhy, a.s. (Polskie Koleje Linowe S.A. – PKL).

V súlade s dlhodobým vážnym záujmom TMR o získanie poľskej spoločnosti PKL so sídlom v Zakopanom, podala dnes spoločnosť TMR prostredníctvom konzorcia oficiálnu predbežnú ponuku na kúpu 100% balíka akcií spoločnosti PKL v rámci dlho očakávaného procesu privatizácie tejto spoločnosti, vlastnenej spoločnosťou Poľské štátne dráhy (Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna). Konzorcium, ktorého je TMR členom, bolo vytvorené za účelom nadobudnutia akcií spoločnosti PKL a zahŕňa miestne obce Czernichów, Krynica Zdrój, Szczawnica a Zawoja, na území ktorých sa nachádzajú horské strediská a turistické destinácie, kde PKL vykonáva svoju obchodnú činnosť.

V prípade, že konzorcium spoločnosti TMR s miestnymi obcami uspeje v procese privatizácie PKL, konzorcium plánuje strategicky rozvíjať horské strediská PKL prostredníctvom významných investícií do infraštruktúry a vybavenia. Posledný termín na podanie predbežnej ponuky je dnes 25. januára 2013.

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.