TMR vydáva ďalšie dlhopisy v objeme do 110 miliónov EUR

5. februára 2014
TMR vydáva ďalšie dlhopisy v objeme do 110 miliónov EUR
TMR vydáva ďalšie dlhopisy v objeme do 110 miliónov EUR

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (5. február 2014) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) dnes vydáva dlhopisy TMR II v predpokladanom objeme do 110 miliónov EUR. Cenné papiere v nominálnej hodnote 1 000 EUR, s pevným výnosom 6% p.a. spojeným som záväzkom podriadenosti a kupónom vyplácaným raz ročne, sú splatné v roku 2021.

„Dlhopisy TMR II nadväzujú na prvú emisiu dlhopisov TMR I v objeme do 70 miliónov EUR z konca minulého roka. Prostredníctvom oboch emisií chceme prioritne získať prostriedky v celkovej výške do 180 miliónov EUR na vyplatenie akcionárov Spoločnosti z titulu zníženia základného imania,“ komentoval účel vydania Bohuš Hlavatý, predseda predstavenstva TMR. O znížení základného imania z 221,34 na 46,95 milióna EUR rozhodli akcionári na mimoriadnom valnom zhromaždení v auguste minulého roka.

Dlhopisy TMR II sú spojené so záväzkom podriadenosti, čo okrem iného znamená, že v prípade konkurzu Spoločnosti by boli pohľadávky z Dlhopisov uspokojené až po uspokojení všetkých ostatných veriteľov. „Myslíme si, že tento cenný papier so zaujímavým výnosom môže byť napriek záväzku podriadenosti vhodnou investičnou príležitosťou pre konzervatívnejších investorov, ktorí sa chcú podieľať na doterajšom úspechu TMR,“ doplnil Bohuš Hlavatý.

Prospekt dlhopisov TMR II bol schválený 27. januára 2014 Národnou Bankou Slovenska. Primárny predaj (upisovanie) Dlhopisov potrvá od  5. februára 2014 do 5. augusta 2014. Po vydaní bude podaná žiadosť na prijatie dlhopisov TMR II na regulovaný voľný trh Burzy cenných papierov v Bratislave. Aranžérom emisie je J&T IB and Capital Markets, hlavným manažérom a administrátorom je J&T Banka. Právne poradenstvo poskytla spoločnosť Allen & Overy.
_________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe a Horský Hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerův Mlýn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský akvapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do uvedených stredísk takmer 190 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.