TMR vydáva pravidlá pre výplatu akcionárov zo zníženia základného imania

4. februára 2014
TMR vydáva pravidlá pre výplatu akcionárov zo zníženia základného imania
TMR vydáva pravidlá pre výplatu akcionárov zo zníženia základného imania

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (4. február 2014) – Po uplynutí zákonných lehôt Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) dnes zverejnila pravidlá pre výplatu akcionárov zo zníženia základného imania.

Zníženie základného imania z 221,34 na 46,95 miliónov EUR bolo schválené mimoriadnym valným zhromaždením v auguste 2013.

Nárok na poskytnutie plnenia z dôvodu zníženia základného imania TMR má fyzická alebo právnická osoba, ktorá bola ku dňu 22. októbra 2013  evidovaná u Centrálneho depozitára cenných papierov ako akcionár TMR alebo ktorej bol zriadený držiteľský účet.

Plné znenie pravidiel a relevantné dokumenty sú k dispozícii nižšie:


_________________________________________________________________________________
Spoločnosť  Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerův Mlýn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy a Hotel Slovakia. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.