TMR za deväť mesiacov s výnosmi 43,2 milióna EUR

19. septembra 2014
TMR za deväť mesiacov s výnosmi 43,2 milióna EUR
TMR za deväť mesiacov s výnosmi 43,2 milióna EUR

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (19. september 2014) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) dnes zverejnila výsledky za trištvrteročné obdobie finančného roka 2013/14 (obdobie od 1. novembra 2013 do 31. júla 2014) s výnosmi 43,2 milióna EUR.

TMR zverejnila priebežné výsledky za trištvrte finančného roka 2013/14 a za tretí kvartál. Celkové výnosy za deväť mesiacov sa udržali na úrovni rovnakého obdobia v minulom roku na 43,2 mil. EUR, pričom výnosy za tretí kvartál mierne poklesli na 10,4 mil. EUR.
Ukazovateľ EBITDA (zisk pred úrokmi, daňami a odpismi) za trištvrte roka medziročne poklesol o 3,6%, avšak za tretí kvartál sa EBITDA zlepšila o 21,2%.

„Výsledky za prvých deväť mesiacov roka považujem za úspech v porovnaní s minulým rekordným rokom a vzhľadom na extrémne miernu a suchú zimnú sezónu a relatívne nepriaznivé počasie počas leta. Zimná sezóna, ktorá bola kvôli počasiu kratšia, mala
negatívny dopad na počet osobo-dní na našich lanovkách. V letnej sezóne sme bojovali s daždivým počasím, ktoré ovplyvňovalo letnú turistiku, ale aj pobyt v aquaparkoch. Napriek negatívnemu faktoru počasia môžem skonštatovať, že sme zvládli toto ťažké obdobie s úspechom, ku ktorému nám pomohli najmä naše hotely, ktoré zaznamenávajú stabilné rasty tržieb ako aj prevádzkového zisku vďaka zefektívňovaniu manažmentu nákladov. Počas tretieho kvartálu bola návštevnosť horských stredísk dokonca na úrovni minulého roka
“, komentoval výsledky Bohuš Hlavatý, predseda predstavenstva a CEO TMR.

Počet návštevníkov v horských strediskách TMR dosiahol za deväť mesiacov 1,158 mil., čo predstavuje pokles o 6,6%, pričom počas tretieho kvartálu navštívilo strediská 259 tisíc turistov, rovnako ako vlani. Aquapark Tatralandia zaznamenal za trištvrte roka pokles
návštevníkov o 6,7% v celkovom počte 403 tisíc a za tretí kvartál prišlo o 13,1% menej ľudí – 194 tisíc.

Priemerná obsadenosť hotelov portfólia sa za trištvrte roka medziročne mierne zlepšila na 48,1%, zatiaľ čo priemerná denná cena za izbu narástla o 13,4%. Za tretí kvartál sa obsadenosť zlepšila o 5,6 percentuálnych bodov a priemerná cena až o 22%.

Detailnejšie informácie o trištvrteročných výsledkoch sú k dispozícii na https://tmr.sk/preinvestorov/financne-informacie/.

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Million Star Hotel. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry
s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave..