TMR za prvý kvartál s ďalším rastom

15. marca 2013
TMR za prvý kvartál s ďalším rastom
TMR za prvý kvartál s ďalším rastom

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (15. marec 2013) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) v prvom kvartáli finančného roka 2012/13 zaznamenala 9,6% medziročný nárast konsolidovaných výnosov na takmer 13,4 mil. EUR. Rast sa podarilo dosiahnuť vďaka vyšším priemerným tržbám na návštevníka v segmente Hory a Aquapark a tiež celkovo vyššiemu počtu návštevníkov vo všetkých strediskách.

„V TMR ťažíme z našej intenzívnej investičnej stratégie z predchádzajúcich rokov, vďaka ktorej priebežne zvyšujeme štandard ponúkaných produktov a služieb. Kapitálové investície posledných šiestich rokov v celkovom objeme 144 miliónov eur potvrdili pozíciu TMR ako najväčšieho a jediného poskytovateľa horských turistických služieb v regióne strednej Európy porovnateľného s alpskými horskými strediskami a odôvodnili tiež zvýšenie cien skipasov a vstupov, ktoré mali za následok zvýšenie výnosov,“ skomentoval výsledky Skupiny predseda predstavenstva Bohuš Hlavatý.

V období troch mesiacov do konca januára tohto roka sa celkový počet návštevníkov medziročne zvýšil o 2,5% na 440 tisíc. A to aj napriek tomu, že aquapark Tatralandia bol počas novembra a začiatku decembra úplne zatvorený kvôli prácam na dokončení novej časti Tropical Paradise. V Jasnej, kde bola v novembri spustená prevádzka nových zariadení, vďaka ktorým bolo možné prepojiť južnú a severnú stranu Chopku, návštevnosť narástla o 8,7% na takmer 208 tisíc.

Vzhľadom na rekordnú februárovú návštevnosť a pozitívne sa vyvíjajúcu návštevnosť v marci vo všetkých strediskách očakáva manažment do konca prvého polroka ďalší nárast výnosov aj ziskovosti, ktorá bola v prvom kvartáli ovplyvnená jednorazovými nákladmi v súvislosti so spustením nových prevádzok v Jasnej a Tatralandii.

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel Slovakia a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.