TMR za trištvrte roka 2014/15 s rastom 24%

18. septembra 2015
TMR za trištvrte roka 2014/15 s rastom 24%
TMR za trištvrte roka 2014/15 s rastom 24%

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (18. september 2015) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) dnes zverejnila výsledky za trištvrteročné obdobie finančného roka 2014/15 (obdobie od 1. novembra 2014 do 31. júla 2015) s 23,8% rastom výnosov na celkových 53,4 mil. EUR, z toho 12,9 mil. EUR za tretí kvartál.

TMR zverejnila priebežné výsledky za trištvrte finančného roka 2014/15 a za tretí kvartál. Celkové výnosy za deväť mesiacov narástli 23,8% na 53,4 mil. EUR, pričom výnosy za tretí kvartál sa zlepšili o 24,8% na 12,9 mil. EUR. Ukazovateľ EBITDA (zisk pred úrokmi, daňami a odpismi) za trištvrte roka sa medziročne zlepšil o 40,5% a za tretí kvartál o 46,1%.

„Pozitívne výsledky za prvých deväť mesiacov roka sme dosiahli vďaka úspešnej zimnej a letnej sezóne na rozdiel od predchádzajúcej historicky extrémne nepriaznivej zimy a vlaňajšieho chladného leta. Aj vďaka dostatočne nízkym teplotám pre zasnežovanie a dostatku prírodného snehu zimná sezóna pokračovala tento krát aj po Veľkej noci, skoro až do polovice mája. K výsledkom prispelo aj poľské stredisko SON, ktoré malo uplynulú sezónu premiéru pod naším vedením a od mája aj poľský Sliezsky zábavný park. V tretom kvartáli sme zefektívnili najmä manažment našich stredísk, aquaparku a hotelov, čím sa EBITDA za tretí kvartál zlepšila o 46,1%,“ komentoval výsledky Bohuš Hlavatý, predseda predstavenstva a CEO TMR.

Počet návštevníkov vo všetkých horských strediskách TMR dosiahol za deväť mesiacov 1,5 milióna, pričom len do tatranských stredísk Vysoké Tatry a Jasná Nízke Tatry prišlo o 19,4% viac návštevníkov ako vlani. Za tretí kvartál navštívilo tatranské strediská 295 tisíc turistov, čo je nárast 13,8%. Poľský Szczyrkowski Ośrodek Narciarski (SON) bol v lete zavretý. Aquapark Tatralandia privítal za trištvrte roka o 10% viac hostí, pričom len za tretí kvartál prišlo 221 tisíc návštevníkov. Do Sliezskeho zábavného parku prišlo od mája 63 tisíc návštevníkov.

Priemerná obsadenosť hotelov portfólia sa za trištvrte roka medziročne zlepšila o 3,9 percentuálnych bodov a za tretí kvartál o 0,4 percentuálnych bodov. Priemerná denná cena za izbu za deväť mesiacov medziročne narástla o 3,9%, zatiaľ čo za tretí kvartál poklesla o 5,7%.
Detailnejšie informácie o priebežných výsledkoch sú k dispozícii na https://tmr.sk/pre-investorov/financneinformacie/.

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje st redisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2014 sa preinvestovalo do rozvoja a moderni zácie stredísk TMR takmer 200 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.