TMR za trištvrte roka s výnosmi 43,2 milióna EUR

13. septembra 2013
TMR za trištvrte roka s výnosmi 43,2 milióna EUR
TMR za trištvrte roka s výnosmi 43,2 milióna EUR

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (13. september 2013) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) zverejnila pozitívne výsledky za trištvrteročné obdobie finančného roka 2012/13 (obdobie od 1. novembra 2012 do 31. júla 2013) s výnosmi 43,2 milióna EUR.

Vďaka úspešnej zimnej sezóne 2012/13 a silnej prvej časti letnej sezóny 2013 slovenský líder v cestovnom ruchu, spoločnosť TMR, dnes zverejnila rasty výnosov aj EBITDA (zisk pred úrokmi, daňami a odpismi) za deväť mesiacov finančného roka 2012/13. Celkové výnosy sa medziročne zvýšili o 28,3% na 43,2 mil. EUR, z čoho výnosy za tretí kvartál narástli na 10,7 mil. EUR (+28,5%). Dvojciferné percentuálne zlepšenie TMR zaznamenala v oboch hlavných segmentoch ako aj subsegmentoch. EBITDA sa za posledných deväť mesiacov zlepšila o 41,6% na 14,7 mil. EUR, pričom EBITDA za tretí kvartál dosiahla 2,5 mil. EUR (+2,8%).

Počet návštevníkov v horských strediskách TMR sa oproti minuloročnému trištvrteročnému obdobiu zvýšil na 1,241 milióna (+12,7%), a to najmä v Jasnej, kde prišlo o 29% viac návštevníkov, pričom do Aquaparku Tatralandia prišlo až 432 tisíc ľudí oproti 404 tisícom minulý rok. K výsledkom hotelov portfólia TMR pomohla najmä priemerná denná cena za izbu, v priemere vyššia o 19%.

„K pozitívnym výsledkom prispela hlavne silná a relatívne dlhá zimná sezóna 2012/13, počas ktorej sme potvrdili našu pozíciu lídra v horskom cestovnom ruchu na Slovensku. Ťažili sme hlavne z dokončených investícií do rozvoja stredísk a hotelov z predchádzajúcich rokov, ktoré nás posunuli na iný stupeň kvality, porovnateľnej s alpskými strediskami. Kľúčovým bolo spustenie projektu prepojenia severnej a južnej strany Chopku v stredisku Jasná Nízke Tatry troma novými lanovkami, čo výrazne zvýšilo kapacitu, atraktívnosť a možnosti strediska. V tretom kvartáli sme ťažili zo stabilnej návštevnosti stredísk v letných mesiacoch jún a júl a z rastúcich výdavkov našich návštevníkov v strediskách,“ komentoval výsledky Bohuš Hlavatý, predseda predstavenstva a CEO TMR.

Akcie TMR, ktoré sú obchodované na Burze cenných papierov v Bratislave, na Varšavskej burze a Burze cenných papírů Praha, zaznamenali ku dňu publikácie kvartálnej správy ročný výnos 8,5% s dividendovým výnosom 2,3%.

Detailnejšie informácie o trištvrteročných výsledkoch sú k dispozícii na www.tmr.sk/sk/investorske-vztahy/financne-udaje/akt-financne-udaje/

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.