TMR zvoláva riadne valné zhromaždenie

24. marca 2016
TMR zvoláva riadne valné zhromaždenie
TMR zvoláva riadne valné zhromaždenie

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (24. marec 2016) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) zvoláva riadne valné zhromaždenie na 28. apríla 2016.

Predstavenstvo TMR zvoláva riadne valné zhromaždenie (RVZ) na 28. apríla 2016 v hoteli Grandhotel **** Starý Smokovec, so začiatkom o 11. hodine. Program RVZ okrem iného zahŕňa zhrnutie hospodárenia v minulom roku, schválenie individuálnej účtovnej závierky, prerokovanie obchodného plánu a finančného rozpočtu na tento finančný rok, voľbu člena dozornej rady a zmenu stanov. Valného zhromaždenia sa môžu zúčastniť akcionári vlastniaci akcie TMR k rozhodnému dňu, t.j. 25. apríl 2016.

Akcionári môžu okrem účasti na RVZ využiť možnosť predĺženého pobytu za zvýhodnené ceny v Grandhotel **** v Starom Smokovci, čerpať výhody a zľavy v reštauračných zariadeniach vysokotatranských grandhotelov a hotelov na služby wellness centier a  obchodov Tatry Motion.

Za minulý finančný rok k 31.10.2015 dosiahlo TMR čistú konsolidovanú stratu -751 tis. EUR a čistý zisk podľa individuálnej účtovnej závierky 19 tis. EUR.

Viac informácií, vrátane podrobných bodov programu RVZ, relevantné dokumenty sú k dispozícii na https://tmr.sk/pre-investorov/zakonne-zverejnenia/valne-zhromadenia/ .

__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.