TMR zvoláva riadne valné zhromaždenie

25. marca 2015
TMR zvoláva riadne valné zhromaždenie
TMR zvoláva riadne valné zhromaždenie

BRATISLAVA (25. marec 2015) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) zvoláva riadne valné zhromaždenie na 25. apríla 2015 spojené s tradičným Víkendom akcionárov.

Predstavenstvo TMR zvoláva riadne valné zhromaždenie (RVZ) na 25. apríla 2015 v hoteli Grandhotel Praha, Tatranská Lomnica so začiatkom o 15. hodine. Program RVZ okrem iného zahŕňa zhrnutie hospodárenia v minulom roku, schválenie individuálnej účtovnej závierky, prerokovanie obchodného plánu a finančného rozpočtu na tento finančný rok a odvolanie a voľbu člena dozornej rady.

Okrem RVZ si akcionári užijú aj lákavý sprievodný program. Počas neho môžu akcionári a ich rodinní príslušníci navštíviť miesta, ktoré vlastnia a využívať výhody akcionárskeho klubu ako sú bezplatné vývozy lanovkami v strediskách Jasná Nízke Tatry a vo Vysokých Tatrách alebo vstupy do Aquaparku Tatralandia. Okrem toho môžu využiť akcionárske zľavy na rôzne doplnkové služby.

„Vám a Vašim rodinným príslušníkom ponúkame stráviť víkend v Tatrách s atraktívnym sprievodným programom. Príďte navštíviť miesta, ktoré vlastníte a využite výhody, ktoré Vám prináša členstvo v klube akcionárov TMR,“ pozýva akcionárov Bohuš Hlavatý, predseda predstavenstva a CEO TMR.

Za minulý finančný rok k 31.10.2014 TMR dosiahlo čistý konsolidovaný zisk 683 tis. EUR a čistú stratu podľa individuálnej účtovnej závierky 225 tis. EUR.

Valného zhromaždenia sa môžu zúčastniť akcionári vlastniaci akcie TMR k rozhodnému dňu, t.j. 22. apríl 2015. Viac informácií, vrátane podrobných bodov programu RVZ, relevantné dokumenty a program Víkendu akcionárov sú k dispozícii na https://tmr.sk/pre-investorov/zakonne-zverejnenia/valne-zhromadenia/.
_______________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2014 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 200 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.