Výsledky riadneho valného zhromaždenia TMR 2017

28. apríla 2017
Výsledky riadneho valného zhromaždenia TMR 2017
Výsledky riadneho valného zhromaždenia TMR 2017

VYSOKÉ TATRY (28. apríl 2017) – 28. apríla 2017 sa v Grandhoteli Praha****, Tatranská Lomnica vo Vysokých Tatrách konalo riadne valné zhromaždenie (RVZ) spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR). Akcionári prijali všetky návrhypredstavenstva.

Akcionári medziiným schválili individuálnu účtovnú závierku a návrh na rozdelenie zisku za minulý finančný rok 2015/16 vo výške 4,814 mil. EUR a to tak, že 10% sa použije na doplnenie rezervného fondu a zvyšok vo výške 4,333 mil. EUR sa ponechá v Spoločnosti ako nerozdelený zisk minulých období. Spoločnosť KPMG Slovensko spol. s.r.o. bola opätovne zvolená za audítora TMR. Ďalej akcionári opätovne zvolili člena dozornej rady Romana Kudláčka, ktorému uplynulo predchádzajúce funkčné obdobie.

V rámci obchodného plánu na súčasný finančný rok predstavenstvo predstavilo finančný plán s ročnými konsolidovanými výnosmi vo výške 90,0 mil. EUR, čo by predstavovalo 10,8% medziročný nárast. Zisk pred úrokmi, zdanením, odpismi a amortizáciou (EBITDA) je plánovaný na 29,0 mil. EUR, teda 15,5% nárast oproti prevádzkovému zisku v minulom roku.

V rámci investičnej stratégie sa bude TMR zameriavať na poľské aj domáce prevádzky. Naplno sa rozbehne realizácia investičného plánu modernizácie poľského strediska Szczyrk. Masívne investície budú smerovať aj do parku Śląskie Wesołe Miasteczko (Sliezsky zábavný park) ako aj do rozširovania a zlepšovania kvality služieb v slovenských strediskách.

Viac informácií, vrátane zápisnice RVZ je k dispozícii na https://tmr.sk/preinvestorov/zakonne-zverejnenia/valne-zhromadenia/. Zápisnica RVZ bude zverejnená do 15 dní. __________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horský hotel Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2016 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 230 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.