Výsledky riadneho valného zhromaždenia TMR 2018

18. apríla 2018
Výsledky riadneho valného zhromaždenia TMR 2018
Výsledky riadneho valného zhromaždenia TMR 2018

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (16. marec 2018) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) zvoláva riadne valné zhromaždenie na 18. apríla 2018.

Predstavenstvo TMR zvoláva riadne valné zhromaždenie (RVZ) na 18. apríla 2018 v Holiday Village Tatralandia, Liptovský Mikuláš so začiatkom o 11. hodine. Program RVZ okrem iného zahŕňa zhrnutie hospodárenia finančného roka 2016/17, schválenie individuálnej účtovnej závierky a návrhu rozdelenia zisku, prerokovanie obchodného plánu a finančného rozpočtu na finančný rok 2017/18, správu dozornej rady, zmenu stanov, voľbu člena dozornej rady, schválenie audítora a odvolanie členov výboru pre audit. Valného zhromaždenia sa môžu zúčastniť akcionári vlastniaci akcie TMR k rozhodnému dňu, t.j. k 15. aprílu 2018.

Akcionári môžu okrem účasti na RVZ využiť možnosť predĺženého pobytu za zvýhodnené ceny v Holiday Village Tatralandia.

Za minulý finančný rok končiaci sa 31.10.2017 dosiahlo TMR čistý zisk podľa individuálnej účtovnej závierky 9,223 mil. EUR.

Viac informácií, vrátane podrobných bodov programu RVZ, relevantné dokumenty sú k dispozícii na https://tmr.sk/pre-investorov/zakonne-zverejnenia/valne-zhromadenia/.  __________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu  Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2017 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR 300 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.