Jasná sa pripravuje na Svetový pohár 2024

Jasná sa pripravuje na Svetový pohár 2024
Jasná sa pripravuje na Svetový pohár 2024

JASNÁ (28. 6. 2023) Letná kontrola delegácie FIS v Jasnej dopadla úspešne. Slovenské lyžiarske stredisko bude 21. a 22. januára 2024 hostiť ženský Audi FIS Svetový pohár v slalome a obrovskom slalome.

„Je veľmi dôležité prísť na miesta konania osobne, kontakt s organizátormi je neoceniteľný. Zaujímali nás najmä otázky týkajúce sa TV vysielania, umiestnenia kamier, všeobecnej bezpečnosti a divákov. So súčasnou fázou príprav sme veľmi spokojní a fandíme novým nápadom, ktoré budú môcť diváci v Jasnej zažiť,“ povedal hlavný riaditeľ ženskej časti Svetového pohára FIS Peter Gerdol.

“Dolaďujeme vizuál a celú marketingovú prezentáciu, ktorá bude opäť založená na zdôraznení ženskosti a krásy. Počas víkendu očakávame až 30 000 fanúšikov, čo si vyžaduje precíznu prípravu, obrovské nasadenie a výbornú logistiku,“ prezradil Jiří Trumpeš, šéf organizačného výboru. „Svetový pohár chceme urobiť ako vždy doteraz na špičkovej úrovni. Veríme, že najdôležitejšie športové podujatie budúceho roka na Slovensku, ktoré budú sledovať milióny divákov na celom svete, bude mať top prioritu aj z pohľadu štátnej podpory a výsledkom bude skvelá reprezentácia celej krajiny,“ doplnil Trumpeš.

Delegácia FIS bola s podmienkami v Jasnej nadmieru spokojná

„Oproti roku 2021 sa zmenia niektoré koridory a pribudnú tribúny pre divákov,“ hovorí športová riaditeľka pretekov Svetového pohára v Jasnej 2024 Jana Palovičová.

V porovnaní s rokom 2021 chystajú organizátori v súvislosti so súťažnou traťou viacero zmien. „Tento rok sme sa rozhodli, že upravíme cieľový priestor, kde sme vyviezli prebytočnú, pôvodnú zeminu z tohto domáceho prostredia. Aj predstavitelia z FIS vyhodnotili cieľový priestor na výbornú,“ ozrejmil Maroš Kupčo, šéf zjazdoviek Svetového pohára v Jasnej.

Aktuálne informácie o pripravovanom podujatí nájde verejnosť na webe www.worldcupjasna.sk