Lyžiarska sezóna na Mӧlltali štartuje už 5. novembra

Lyžiarska sezóna na Mӧlltali štartuje už 5. novembra
Lyžiarska sezóna na Mӧlltali štartuje už 5. novembra

MӦLLTALER GLETSCHER (2. novembra 2023) Lyžiari sa dočkali. Už v nedeľu 5. novembra štartuje lyžovačka na ľadovci Mӧlltaler Gletscher.

Na začiatok sezóny bude lyžiarom k dispozícii ľadovcová zjazdovka Schareck 3 vedúca z nadmorskej výšky 3122 m n. m do výšky 2716 m n. m., ktorú obsluhuje 6-sedačková lanovka Gletscher-Jet Zasnežovanie pracuje aj na ďalších zjazdovkách – postupne tak, ako sa ich podarí pripraviť, by mali byť otvárané zjazdovky č.8, č.9, č.2 a ďalšie. „Počasie vo výškach 2800-3122 m n. m. sa s nami trochu zahralo, ale chceme lyžiarom pripraviť čo najlepšie podmienky. Veríme, že s využitím depónií a s tým, čo sa nám podarilo vďaka mrazom dosnežiť, sa nám to podarí. Dobrá správa je, že podľa predpovede počasia sú pred nami ďalšie mrazy a sneženie,“ informoval Max Gottfried, riaditeľ rezortu Mölltaler Gletscher, jediného ľadovcového strediska v rakúskom Korutánsku. Lyžiari budú mať okrem lyžovačky k dispozícii komplexné zázemie  vrátane panoramatickej reštaurácie Eissee (2800 m n. m.).

Najvýhodnejší spôsob, ako si užiť lyžovačku v stredisku Mölltaler Gletscher, predstavuje sezónny skipas Šikovná sezónka PREMIUM – k dispozícii na www.gopass.travel . Šikovná sezónka PREMIUM okrem lyžovačky v stredisku Mölltaler Gletscher a v sesterskom stredisku Ankogel umožňuje lyžovačku až do konca zimnej sezóny 2023/24 aj v najlepších strediskách na Slovensku (Jasná, Vysoké Tatry), v Českej republike (Špindlerův Mlýn, Ještěd) a v Poľsku (Szczyrk). Šikovná sezónka PREMIUM prináša svojim držiteľom zároveň 15% zľavu v gastro zariadeniach Bergrestaurant Eissee a Sonnblick Bar. V predpredaji sú už aj denné skipasy na otvorenie už od 39.-€.