Lyžiarske strediská Jasná a Skiareál Špindlerův Mlýn obhájili World Ski Awards

Lyžiarske strediská Jasná a Skiareál Špindlerův Mlýn obhájili World Ski Awards
Lyžiarske strediská Jasná a Skiareál Špindlerův Mlýn obhájili World Ski Awards

Jasná/Špindlerův Mlýn  – 28. 1. 2022  Deviaty ročník najprestížnejšieho ocenenia v lyžiarskom biznise – World Ski Awards pozná svojich víťazov. Medzi najlepšími v jednotlivých krajinách opäť nechýbali strediská prevádzkované spoločnosťou Tatry mountain resorts.

Získať ocenenie World Ski Awards znamená pre prevádzkovateľov lyžiarskych stredísk to isté, čo pre filmárov bájny Oscar. Prestíž a záväzok v jednom. Najlepšie strediská na Slovensku a v Českej republike obhájili svoje prvenstvo po 7-krát v rade. 

Titul „Slovakia´s Best Ski Resort 2021“ získala spomedzi 9 nominovaných stredísk Jasná. „Sme veľmi radi, že sa nám tento titul podarilo obhájiť. Tešíme sa o to viac, že v minulom roku sme opäť zorganizovali  Svetový pohár a privítali u nás najlepšie lyžiarky sveta na čele s domácou Petrou Vlhovou. Špičková organizácia, perfektné zjazdovky ako aj celé preteky nám potvrdili, že Jasná právom patrí medzi tých najlepších. A stále sa snažíme zlepšovať – už na budúcu sezónu pripravujeme otvorenie dlho pripravovanej novej kabínkovej lanovky Biela púť – Priehyba,“ informoval riaditeľ najväčšieho lyžiarskeho strediska na Slovensku Jiří Trumpeš.

Titul „Best Czech Skiresort 2021“ patrí populárnemu Skiareálu Špindlerův Mlýn. 

Toto ocenenie si veľmi vážime. Aj napriek tomu, že doba nie je jednoduchá, stále sa snažíme myslieť dopredu a posúvať kvalitu služieb na vyššiu úroveň. Okrem menších inovácií, ktoré znamenajú zlepšenie komfortu a zážitkov z lyžovačky naďalej pracujeme na strategickom projekte prepojenia lyžiarskych areálov Svatý Petr a Medvědín, ktorý posunie celé stredisko ešte o level vyššie,“ informoval riaditeľ Skiareálu René Hroneš.

Najlepším lyžiarskym strediskom pre rok 2021 sa stal a titul World´s Best Ski Resort získal švajčiarsky rezort Verbiere.

World Ski Awards ™ je prestížna súťaž a zároveň globálna iniciatíva vyzdvihujúca a oceňujúca výnimočné projekty v lyžiarskom cestovnom ruchu. Samotnému vyhláseniu výsledkov predchádza niekoľkomesačné hlasovanie verejnosti a odborníkov z radov lyžiarskeho biznisu, ktorí oceňujú kvalitu zimných stredísk na celom svete, úroveň ich infraštruktúry ako aj rozsah a ponuku ich služieb. Ocenenie sa udeľuje od roku 2013.