Lyžiarsku sezónu vo Vysokých Tatrách odštartuje Štrbské Pleso

Lyžiarsku sezónu vo Vysokých Tatrách odštartuje Štrbské Pleso
Lyžiarsku sezónu vo Vysokých Tatrách odštartuje Štrbské Pleso

Vysoké Tatry (7. december 2022) Prvá lyžovačka zimnej sezóny 2022/23 vo Vysokých Tatrách bude už v sobotu 10. decembra. Lyžiari sa môžu tešiť na zjazdovky na Štrbskom Plese.

Vo Vysokých Tatrách začali so zasnežovaním už v treťom novembrovom týždni. Aj keď sa podmienky a predovšetkým teploty priebežne menili, výsledkom sú prvé pripravené zjazdovky. „Lyžiarom sme sľúbili začiatok lyžovačky 10. decembra a svoj sľub chceme dodržať. V prvý deň lyžovačky v novej sezóne budú k dispozícii zjazdovky Interski, Junior a Turistická, na ktorých je do 50cm snehu a vďaka aktuálnej vlne sneženia naďalej pribúda. V prevádzke budú v sobotu vleky a sedačková lanovka Mostíky. Peší návštevníci budú mať k dispozícii aj lanovku na Solisko,“ informoval riaditeľ strediska Peter Tomko. Ďalšie zjazdovky na Štrbskom Plese budú otvárané priebežne podľa toho, ako sa ich podarí upraviť a vysnežiť. V prevádzke bude aj bezplatný skibus z centrálneho parkoviska do lyžiarskeho strediska a späť.

Najvýhodnejšie ceny skipasov sú k dispozícii v online predpredaji cez gopass.travel v cenách od 27Eur. Skipasy sa predávajú za flexibilné ceny, ktoré sa menia v závislosti od dopytu, vyťaženosti strediska, počasia a ďalších faktorov. Nižšie ceny v online predpredaji v porovnaní s vyššími cenami v kasách v stredisku majú za úlohu motivovať ľudí na nákup online a minimalizovať dlhé rady pred pokladňami pred nástupom na zjazdovku.

Vo Vysokých Tatrách sú už po pravidelnej údržbe v prevádzke všetky hotely siete TMR hotels, ktoré ponúkajú ubytovanie v Tatranskej Lomnici, Starom Smokovci a na Štrbskom Plese. Súčasťou ich ponuky sú komplexné služby vrátane skipasov v cene ubytovania. Klient sa pritom môže rozhodnúť, či ich využije ako lyžiarske lístky, lístky na výlety lanovkami alebo vstupy do vodných parkov Bešeňová a Tatralandia.

Už v sobotu 17. decembra je vo Vysokých Tatrách naplánované otvorenie strediska Tatranská Lomnica, najneskôr na sviatky bude v prípade vhodných podmienok otvorená aj Jakubkova lúka v Novom Smokovci.