Preteky Svetového pohára v Jasnej sa zmenili na úžasný lyžiarsky festival

Preteky Svetového pohára v Jasnej sa zmenili na úžasný lyžiarsky festival
Preteky Svetového pohára v Jasnej sa zmenili na úžasný lyžiarsky festival

JASNÁ (25. januára 2024) Fantastickú atmosféru pretekov Svetového pohára v Jasnej ovplyvnil nešťastný pád a zranenie Petry Vlhovej, no aj napriek tomu boli diváci aj zahraničné pretekárky z podujatia nadšení.

Igor Rataj: Ďakujem všetkým za úspešnú prezentáciu Slovenska

Spokojný bol aj Igor Rataj, predseda predstavenstva spoločnosti TMR, ktorá lyžiarske stredisko v Jasnej prevádzkuje „Bolo to naozaj super, pomohlo nám veľmi aj počasie, ľudia sa zabávali. Preteky Svetového pohára v Jasnej sa zmenili na úžasný lyžiarsky festival. Musím sa poďakovať všetkým partnerom, sponzorom a úžasným divákom za úspešnú prezentáciu Slovenska,“ vyhlásil pred kamerami televízie JOJ Šport, ktorá z podujatia vysielala priame prenosy.

Podotkol, že na organizácii sa podieľalo takmer 900 ľudí.

„Najnáročnejšia bola asi logistika do Demänovskej doliny, v sobotu tadiaľ prešlo asi 13-tisíc ľudí, ale zvládli sme aj to. Zápcha bola len na diaľnici pri zjazde na záchytné parkovisko, ale ľudia boli tolerantní. Fakt, že sme nemuseli riešiť nič zásadné, mi vyvoláva úsmev na tvári,“ pokračoval.

Paško: najlepšia odmena

Ani prezident Zväzu slovenského lyžovania Martin Paška nemal dôvod na kritiku. „Toto bola najlepšia odmena za hodiny práce, ktoré sme tu odviedli. Mali sme na prípravu len polroka. Lyžiarsky SP je Formula 1 na snehu, takže to bola náročná úloha, no tím, ktorý sa toho chopil, už má veľa skúseností. Sú v ňom starí harcovníci a srdciari. Vďaka nim sme to zvládli,“ tešil sa Paško.

Rozpočet podujatia, ktorý sa napokon vyšplhal na 3,8 milióna eur síce museli organizátori nešťastne prerokovávať s tromi slovenskými vládami, ako poznamenal Paško, no podarilo sa ho naplniť.

Absolutórium si podľa šéfa slovenského lyžovania zaslúžia aj profesionálni záchranári v Jasnej. „Fakt tu odviedli kus roboty. Ďakujem aj fanúšikom, ktorí nám pomohli vytvoriť skvelú atmosféru.“

V Jasnej aj o tri roky? Uvidíme

Jasná verí, že podobné sviatky ako tento víkend zažije aj o tri roky. „Či sa to podarí, neviem. Teraz si vydýchneme. Zhodnotíme to a na jar na kongrese FIS uvidíme,“ prezradila riaditeľka pretekov Jana Palovičová. Nadchla ju skutočnosť, že si diváci účasť v hľadisku v nedeľu nerozmysleli. Aj keď vedeli, že sa Petry Vlhovej na trati nedočkajú. „Napriek tomu prišli a užívali si to. Bol to naozaj najväčší športový sviatok na Slovensku. Ľuďom to chýbalo,“ dodala.

Aj podľa Palovičovej bola najväčšia výzva celej organizácie SP práve doprava. „Dala zabrať, ale myslím si, že sme to zvládli,“ vyhlásila.