Svetový pohár v Špindlerovom Mlýne už v januári 2023

Svetový pohár v Špindlerovom Mlýne už v januári 2023
Svetový pohár v Špindlerovom Mlýne už v januári 2023

ŠPINDLERŮV MLÝN (2. júna 2022) Skvelá správa z Českej republiky. Skiareál Špindlerův Mlýn bude v dňoch 28.-29. januára 2023 opäť dejiskom pretekov Svetového pohára v alpskom lyžovaní žien.

Fanúšikovia alpského lyžovania majú obrovskú radosť. Svetový pohár v Špindli v budúcej sezóne predsa len bude. Po dlhých peripetiách, kedy české stredisko najprv na chvíľu vypadlo z budúcoročného kalendára, potom sa objavilo vo februárovom termíne aby napokon uverejnila FIS upravený zoznam dejísk pretekov na  budúcu sezónu, podľa ktorého sa najlepšie lyžiarky predstavia  v Špindlerovom Mlýne už v januári 2023.  

 „Nový termín bol pre nás prekvapením,  ale nič to nemení na veci, že sme pripravení usporiadať top športové podujatie v Českej republike opäť na najvyššej možnej úrovni. Máme skúsený organizačný tím, ktorý perfektne zvládol nielen sveťák v roku 2019,  ale  participoval aj na Svetovom pohári v Jasnej 2021. Verím, že to budú nielen skvelé preteky, ale aj výnimočná športová a kultúrna udalosť, ktorá bude dobre reprezentovať nielen naše stredisko, ale aj celý Špindlerův Mlýn a české i slovenské lyžovanie,“ uviedol Čeněk Jílek, predseda predstavenstva Melida, a.s., prevádzkovateľa Skiareálu Špindlerův Mlýn a spoluusporiadateľa Svetového pohára v roku 2023.

Do najznámejšieho lyžiarskeho strediska v Českej republike sa Svetový pohár vracia po 4 rokoch. Opäť sa bude súťažiť v slalome a v obrovskom slalome. Skvele zvládnutá organizácia pretekov Svetového pohára v roku 2019, ktorý počas dvoch dní navštívilo viac ako 19-tisíc divákov, bola tou najlepšou reklamou na lyžovanie ako aj schopnosti organizátorov pripraviť podujatie na najvyššej úrovni. Ozdobou pretekov v roku 2019 boli súboje Američanky Mikaely Shiffrinovej s Petrou Vlhovou. Obrovské množstvo fanúšikov zo Slovenska povzbudzovalo slovenskú hviezdu, ktorá sa im odvďačila víťazstvom v obrovskom slalome a tretím miestom v slalome. „Boli to skvelé preteky s úžasnou podporou fanúšikov, vďaka ktorej som sa tam cítila takmer ako doma. Teším sa preto, že sveťák bude zasa blízko Slovenska a  fanúšikovia budú môcť byť opäť pri tom,“ povedala olympijská víťazka z Pekingu Petra Vlhová.

Dôležitou informáciou pre verejnosť je fakt, že s výnimkou súťažnej FIS World Cup zjazdovky a tréningovej trasy  budú všetky ostatné zjazdovky v čase podujatia pre verejnosť otvorené. Rovnako bude nielen pre návštevníkov podujatia ale aj pre denných hostí strediska pripravený atraktívny sprievodný program.  

Informácia o pridelení pretekov do Špindlerovho Mlýna na januárový termín bola potvrdená v uplynulom týždni po tom, čo došlo k zmene pôvodne avizovaného februárového termínu. Všetky aktuálne informácie vrátane informácií o predpredaji vstupeniek budú uverejňované priebežne.