Ubytovanie, starostlivosť o deti, možnosti práce – najväčší prevádzkovateľ horských stredísk na Slovensku spustil program pomoci pre vojnových utečencov z Ukrajiny.

Ubytovanie, starostlivosť o deti, možnosti práce – najväčší prevádzkovateľ horských stredísk na Slovensku spustil program pomoci pre vojnových utečencov z Ukrajiny.
Ubytovanie, starostlivosť o deti, možnosti práce – najväčší prevádzkovateľ horských stredísk na Slovensku spustil program pomoci pre vojnových utečencov z Ukrajiny.

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) sa zapojila do organizovania pomoci pre vojnových utečencov z Ukrajiny. V jednotlivých krajinách, v ktorých pôsobí, bude mať pomoc rôzne formy.

Už v prvých dňoch vojenského konfliktu spoločnosť vytvorila podmienky, aby za súčasnými zamestnancami z Ukrajiny, ktorí o to mali záujem, mohli pricestovať ich rodiny. Poskytnuté im bolo bezpečné zázemie v podobe ubytovania a nevyhnutnej pomoci.

„V Českej republike sme v golfovom rezorte Kaskáda dali utečencom z Ukrajiny k dispozícii 20 izieb na 2 mesiace v hoteli Kaskáda Brno. Na Slovensku v spolupráci s OZ Tatry máme radi organizujeme  komplexnú pomoc pre ďalšie desiatky utečencov z Ukrajiny, ktorým dáme k dispozícii nielen jedno celé ubytovacie zariadenie, ale v prípade záujmu im vieme poskytnúť aj prácu,“ informoval predseda predstavenstva TMR Igor Rattaj.

„Chceme, aby to bola komplexná pomoc a nielen strecha nad hlavou. To znamená, postarať sa nielen o dospelých, ale aj o deti a pomôcť rodinám so starostlivosťou o ne. Prichádzajú v extrémne náročnej situácii a my urobíme všetko preto, aby to pod Tatrami zvládli čo najlepšie,“ doplnila predsedníčka OZ Tatry máme radi Diana Migaľová.

„Je mimoriadne dôležité, že celý proces príchodu je administratívne zjednodušený tak, aby mohli títo ľudia bez problémov využívať nielen poskytnutú pomoc, ale zároveň sa bez problémov začleniť a fungovať na Slovensku potrebnú dobu bez ďalších komplikácií,“ doplnil riaditeľ ľudských zdrojov v spoločnosti TMR Marek Schwarz.

Ďalšiu formu podpory predstavuje pomoc organizovaná v poľskom stredisku Szczyrk Mountain Resort, ktoré sa okrem poskytnutia ubytovania pre rodiny zamestnancov rozhodlo venovať výťažok z predaja skipasov na večerné lyžovanie na vybrané termíny do zbierky na pomoc utečencom.


Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní alebo si prenajíma a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách na Slovensku TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná Collection, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta, Hotel SKI a Noc na Chopku. TMR je zároveň vlastníkom Vodného parku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský vodný park s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso. V slovenských Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso, Noc na Lomnickom štíte, prevádzkuje tiež apartmánový dom Horec v Tatranskej Lomnici. V Rakúsku Skupina vlastní a prevádzkuje alpské stredisko na ľadovci Mölltaler Gletscher, sesterské stredisko Ankogel Mallnitz a stredisko Innsbruck Muttereralm. V Čechách tiež nepriamo vlastní minoritný podiel v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a prenajíma si Kaskáda Golf Rezort Brno, kde zastrešuje prevádzku hotela, reštaurácie a kongresového centra. V Poľsku TMR vlastní a prevádzkuje horské stredisko Szczyrk Mountain Resort a Legendiu – Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). V rámci realitných projektov sa Skupina prevažne orientuje na rozvoj, budovanie a predaj apartmánov a komerčných priestorov a prenájom hotelov v rezortoch TMR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.