Grandhotel Praha získal ocenenie Heritage Hotels of Europe Award 2023

Grandhotel Praha získal ocenenie Heritage Hotels of Europe Award 2023
Grandhotel Praha získal ocenenie Heritage Hotels of Europe Award 2023

VYSOKÉ TATRY (20. november 2023) Výnimočný hotel dosiahol výnimočný míľnik. Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici získal v rámci vyhodnotenia Heritage Hotels of Europe Award 2023 už po štvrtýkrát po sebe víťazstvo v kategórii “Heritage & Wellness“. Stal sa tak jediným hotelom, ktorý od začiatku udeľovania ocenení dominuje v rovnakej kategórii.

„Sme vďační, že sme po 4-krát obhájili prvé miesto, pretože sa nám to podarilo ako jedinému hotelu. Zároveň je to veľká motivácia posúvať sa vpred a udržať prvenstvo aj o rok. Vďaka patrí celému tímu Grandhotela, ktorý pomáha dotvárať pre klientov tú správnu atmosféru,“ informovala riaditeľka hotela Dominika Biľová.

Hotel píše svoju históriu od roku 1905, postavený bol v nádhernom v secesnom štýle v nadmorskej výške 850 m n.m. Je ideálnym miestom pre rodinné dovolenky aj romantické pobyty.

Exteriérová časť hotelového welness je výnimočná jediným exteriérovým bazénom vo Vysokých Tatrách. Grand Mountain Spa ponúka okrem bazénov aj možnosť relaxu v saunách a masáže s využitím tatranských byliniek a lesných plodov. Unikátny je aj relax na autentickej horskej pláži s výhľadom tatranské štíty.

Vo vyhodnotení federácie Heritage Hotels of Europe (Historické hotely Európy) sa slovenské historické hotely presadili výrazným spôsobom, keďže v konkurencii vyše 140 historických hotelov z celej Európy vyhrali štyri zo siedmych kategórií v rámci Heritage Hotels of Europe Award 2023.