Horský stredisko Szczyrk s novou letnou ponukou pre turistov!

Horský stredisko Szczyrk s novou letnou ponukou pre turistov!
Horský stredisko Szczyrk s novou letnou ponukou pre turistov!

SZCZYRK (30. 6. 2023) Najväčšie horské turistické stredisko v Poľsku – Szczyrk Mountain Resort – je pripravené privítať turistov z celého sveta. Epické výlety lanovkami, atrakcie a podujatia pre celé rodiny, chutné regionálne jedlá, dobre upravené trasy pre horské bicykle a množstvo turistických chodníkov robia zo Szczyrku ideálne miesto na strávenie aktívnej horskej dovolenky.

Michał Słowioczek (Szczyrk Mountain Resort): „V dnešnej ťažkej ekonomickej dobe jednoducho prevádzkovať v lete „len horské lanovky“ absolútne nestačí. Naše dlhoročné skúsenosti ukazujú, že turisti sú rozdelení do niekoľkých skupín a my sa snažíme našou ponukou osloviť každého. Od peších turistov, cez horských cyklistov (enduro, downhill, mtb, e-bike, cestný bicykel, gravel), rodiny s deťmi, horských bežcov či aktívnych milovníkov domácich zvierat. Pripravení sme aj na návštevu „horských slniečkárov“. Ide o zaujímavú a dynamicky rastúcu skupinu turistov, ktorí oceňujú možnosť rýchleho vyvezenia sa kabínkovou lanovkou do nadmorskej výšky 1000 metrov, vďaka čomu sa rýchlo ocitnú na terase našej panoramatickej reštaurácie KUFLONKA, kde si môžu užiť celý deň opaľovania a osvieženia chladenými nápojmi. Nakoniec sa všetci milovníci letnej turistiky stretávajú na Hale Skrzyczeńskej v srdci horského strediska Szczyrk a zažívajú krásne horské dobrodružstvo, pretože všetkých svojim spôsobom spája láska k horám, čerstvému vzduchu a krásnym výhľadom.“

Novinky v stredisku na letnú sezónu 2023

Na leto sme pre všetkých turistov, cyklistov, ale aj obyvateľov Szczyrku pripravili zaujímavú ponuku. DLHÝ PIATOK, predĺžená prevádzka kabínkovej lanovky každý piatok letnej sezóny do 20.00 je prvou z letných noviniek. Vďaka tejto akcii môžu obyvatelia, ktorí pracujú do neskorého popoludnia, využiť čaro horského strediska po práci a užiť si nezabudnuteľný západ slnka z Haly Skrzyczeńskej a príjemné chvíle na terase reštaurácie Kuflonka, ktorá je v piatok otvorená do 19:30.

Od polovice júla čaká na turistov v Szczyrku ďalšia novinka, tentoraz v ponuke reštaurácie KUFLONKA. Pozývame všetkých na FAMILY BRUNCH každú nedeľu počas letných prázdnin už od polovice júla! Náš šéfkuchár pre túto príležitosť pripravil vynikajúce menu spájajúce neskoré raňajky a skorú večeru formou bufetu plného občerstvenia, dezertov a teplých jedál. V súlade so zásadou „jedz koľko chceš“ čakajú našich hostí 3 hodiny úžasných kulinárskych zážitkov a bezplatná jazda gondolou. FAMILY BRUNCH je úplne nová gastronomická ponuka v Szczyrku, ktorá určite chytí za srdce nejedného fanúšika najrôznejších kulinárskych chutí.

Pre najmenších turistov pripravil rezort na prázdninovú sezónu mimoriadne vzrušujúce prírodné aktivity: VZDELÁVACIE DIELNE PRE DETI. Exotické exempláre  zblízka, zaujímavosti zo života zvierat a možnosť držať v rukách živého tvora pripravia úžasné zážitky pre všetky deti, ktoré navštívia našu reštauráciu Kuflonka 22. júla a 26. augusta.

Všetkých srdečne pozývame na spoločné leto plné horských zážitkov, úsmevov, skvelých emócií a kulinárskych zážitkov!