Ľadoví sochári z celého sveta predvedú svoje majstrovstvo vo Vysokých Tatrách

Ľadoví sochári z celého sveta predvedú svoje majstrovstvo vo Vysokých Tatrách
Ľadoví sochári z celého sveta predvedú svoje majstrovstvo vo Vysokých Tatrách

Vysoké Tatry (19. január 2023) Medzinárodné majstrovstvá ľadových sochárov sa po dvoch rokoch vracajú do Vysokých Tatier. Na Hrebienku sa v dňoch od 21. do 22. januára 2023 uskutoční 9. ročník už tradičného podujatia TATRY ICE MASTER.  Počas dvoch dní ľadoví sochári z desiatich krajín sveta vdýchnu život 50-tim tonám ľadu a premenia ich na 35 unikátnych ľadových sôch.

Šikovní sochári a umelci budú pracovať s 50-timi tonami ľadu na rôznych motívoch a témach, ktoré vdýchnu do impozantných sôch. Ľadové sochy, ktoré počas dňa umelci vytvoria, budú od zotmenia nasvietené, čím sa umocní dizajn a krása jednotlivých sôch. Jednu časť sôch budú ľadoví rezbári vytvárať v priestore popri budove lanovky a druhá bude umiestnená v druhej kupole vedľa Tatranského ľadového dómu. Sochy umiestnené v kupole Galérie ľadových majstrov bude môcť verejnosť navštíviť až do skončenia zimnej sezóny, resp. do konca apríla 2023. Druhá časť sôch bude ponechaná na otvorenom priestranstve až do doby, kým ich počasie neroztopí. 

Do hlasovania o najlepší tím z 10 krajín sveta sa môže zapojiť aj verejnosť. Vyplnením hlasovacieho lístka a jeho odovzdaním do hlasovacej urny priamo na Hrebienku bude možné získať skvelé ceny. Počas 9.ročníka sa medzinárodných majstrovstiev zúčastnia tímy zo Slovenska, Česka, Holandska, Litvy, Fínska, Veľkej Británie, Mongolska, Maďarska, Poľska a Nemecka. Podujatie Tatry Ice Master bude sprevádzať aj bohatý sprievodný program s hrami a súťažami o zaujímavé ceny. Všetky informácie sú dostupné na webe www.vt.sk