Leto na Slovensku – dovolenka pri vode a Tatry za rohom

Leto na Slovensku - dovolenka pri vode a Tatry za rohom
Leto na Slovensku – dovolenka pri vode a Tatry za rohom

Za vodnými zážitkami nemusíte cestovať k moru. Morské vlny, slanú vodu, termálnu vodu, potápanie aj raftovanie zažijete i na Slovensku. Vodné parky Bešeňová a Tatralandia vám ponúkajú more dobrodružstva a navyše skvelé možnosti na turistiku vo Vysokých a Nízkych Tatrách k tomu. Vďaka ponuke Gopass môžete navyše získať ubytovanie, ktorého súčasťou sú nielen vstupy do vodných parkov ale aj lístky na lanovky v Jasnej a v Tatrách v cene ubytovania.

Letnú sezónu odštartovali vo vodných parkoch Bešeňová a Tatralandia už v sobotu 22.júna, odkedy sú otvorené nielen celoročné, ale aj letné areály s tými najväčšími atrakciami. Horské strediská Jasná a Vysoké Tatry už majú v každodennej prevádzke lanovky, k dispozícii sú aj ďalšie atrakcie. Súčasťou leta  vo vodných parkoch a horských strediskách bude aj množstvo eventov.  „Leto by malo byť v prvom rade o dovolenke a zážitkoch. V našich strediskách na Liptove a vo Vysokých Tatrách vieme v lete vyskladať ponuku s takými benefitmi, že si na svoje prídu prakticky  všetky vekové kategórie bez ohľadu na počasie. A o tom to je. Aby sa klient, ktorý sa rozhodne pre dovolenku v horách alebo vodnom parku, ani chvíľu nenudil a prežil dovolenku, ktorú si rád v budúcnosti zopakuje. Napríklad už v zime,“ informoval Igor Rattaj, predseda predstavenstva TMR, a.s.

Adrenalín na toboganoch, ktorý schladí aj v najväčšej horúčave (tatralandia.sk)

Voda – sladká, slaná, termálna. Návštevníci najväčších vodných parkov na Liptove si môžu vybrať, ktorý z troch druhov vody bude pre nich tým najväčším osviežením. V Tatralandii je zároveň k dispozícii neuveriteľných 28 toboganov a šmýkačiek vrátane veže s MEGA toboganmi Delphin a 4family, aké nájde verejnosť napríklad aj v Dubaji či na Tenerife. Spustiť sa na obrovských raftoch z výšky takmer 7-poschodového paneláku chce odvahu. Deti určite poteší preliezková nafukovacia dráha Funny Runny v celoročnom bazéne s čírou vodou Ocean Pool. Príjemným spestrením pre návštevníkov Tatralandie je rodinný park ZOO kontakt, v ktorom okrem zvierat môžete obdivovať aj miniatúry svetových stavieb. Milovníci adrenalínu si prídu na svoje  v jedinom veternom tuneli Hurricane Factory.

Morské vlny v Bešeňovej (besenova.com)

V Bešeňovej čaká na návštevníkov okrem oázy relaxu a wellness aj 15 toboganov. Špecialitou sú morské vlny – v Stane zábavy v obrovskom bazéne ide o jedinečný zážitok s atmosférou  morského letoviska. Návštevníci sa môžu osviežiť aj v čírej Divokej rieke, skokmi do vody z nafukovacej Bubliny, či pri  chytaní bronzu poležiačky na rafte v 220 metrov dlhej raftovacej dráhe. Kopec zážitkov sľubuje aj 30 metrov vysoká toboganová veža vo Vodnom parku Bešeňová s celkovou dĺžkou toboganov viac ako 1 km, vrátane najdlhšieho toboganu na Slovensku.

Až na strechu Nízkych Tatier (jasna.sk)

Schladiť sa do hôr. Výborný nápad pre všetkých milovníkov turistiky, ktorí vedia, že práve hory sú skvelým únikom pred rozpálenými ulicami miest. Na Chopok je možné vyviezť sa modernými lanovkami z Liptova aj z Horehronia. Už na Priehybe sa môžu návštevníci zoznámiť s tradičným chovom oviec – valašiek, prejsť sa náučným chodníkom, deti sa zabavia pri netradičnej guľôčkovej hre. Na Chopku v štýlovej Rotunde čaká na hostí okrem príjemného schladenia aj skvelé jedlo a nekonečné výhľady na všetky svetové strany. Z Chopku sa môžete vybrať na príjemné hrebeňové túry s nádhernými výhľadmi aj na panorámu Vysokých Tatier.

Medzi hlavné atrakcie okrem bohatých možností na turistiku v Jasnej budú počas leta patriť:

 • Dobrodružstvo ovečky valašky – jedinečná hra pre deti, ktorá spája zábavu vzdelávanie v nádhernom prostredí Nízkych Tatier na najvyššie položenom salaši na Slovensku – Salaši Priehyba. 
 • FUN ZONE a tubing na Bielej púti, (od 1.7.),
 • horské káry z Kosodreviny na Krupovú, (od 1.7.),
 • SKY PICNIC – netradičný piknik na oblohe v špeciálne upravenej kabíne lanovky,
 • Múzeum lanovky Von Roll,
 • rozprávkový festival Za 7 horami (6.7.), rodinný event Zbojníci na Salaši Priehyba (13.7.), Rozprávkový les (18.8.)

Vysoké Tatry (vt.sk)

Plavba v Tatrách? Áno, presne tak. Návštevu najvyšších hôr u našich susedov môže verejnosť  odštartovať na Štrbskom plese, kde pred rokmi obnovili tradíciu člnkovania s tými najkrajšími výhľadmi na tatranské panorámy. A čo tatranské vrcholy? Stačí si vybrať. Pohodlná cesta lanovkou na Lomnický štít (2643 m n.m.), jazda najvyššie položenou sedačkovou lanovkou na Slovensku do Lomnického sedla (2190 m n.m.), medzi obľúbené patrí aj výstup na vrchol Predného Soliska (2117 m n.m.). Z hornej stanice lanovky Solisko Express je to už iba 40 minútový výstup na vrchol, ktorému dominuje obrovský drevený kríž. Nádherné miesto s úžasnými výhľadmi na všetky svetové strany ako stvorené na selfie do rodinného albumu. 

       V horskom stredisku Vysoké Tatry sa v lete môžete tešiť na tieto atraktívne aktivity: 

 • Tatranská divočina –vzdelávacia hra a veľká letná súťaž o atraktívne ceny pre malých aj veľkých návštevníkov spájajúca objavovanie tatranských zákutí so súťažnými úlohami,
 • Medvedie dni (27.-28.7.) – zábavno-vzdelávací festival pre malých aj veľkých milovníkov tatranskej fauny a flóry plný divadelných vystúpení a zábavných hier,
 • Svištia krajinka, Orlíkovo – detské ihriská na Skalnatom Plese a Štrbskom Plese,
 • člnkovanie na Štrbskom plese – k dispozícii je spolu 22 člnov, medzi nimi štýlové drevené pramice, svadobný čln alebo aj čln s preskleným dnom, 
 • horské káry -adrenalínová jazda po 3-km dlhej trati zo Štartu do Tatranskej Lomnice,
 • Hrebienokinteraktívna galéria svetla Kvantarium, Príjemná zóna s informáciami o tatranskej faune a flóre,
 • Benátska noc (20.7.) – magické podvečerné podujatie na Štrbskom Plese spojené s člnkovaním, kultúrnym programom a dobrým jedlom.

Leto na Slovensku = leto s Gopassom

Členovia Gopass programu si užívajú leto na maximum za najlepšie ceny! Pri ubytovaní v niektorom z hotelov z Gopass ponuky vo vodných parkoch, v Jasnej alebo vo Vysokých Tatrách, získa návštevník nielen zľavu na ubytovanie, ale aj lístok do vodného parku podľa vlastného výberu a obojsmerný lístok na lanovku do Jasnej alebo Vysokých Tatier. Koľko nocí v ubytovaní strávi, toľko lístkov získa. Tento produkt bol hitom návštevníkov v zime a má všetky predpoklady potvrdiť svoju obľúbenosť aj v letných mesiacoch. Viac na www.gopass.travel.