Szczyrk privíta Svetový pohár v horskej cyklistike

Szczyrk privíta Svetový pohár v horskej cyklistike
Szczyrk privíta Svetový pohár v horskej cyklistike

SZCZYRK (15. 5. 2024) Už cez víkend 18. – 19. mája sa v horskom stredisku Szczyrk a bikeparku Szczyrk Enduro Trails by Trek budete môcť stretnúť so svetovou špičkou v zjazde a to všetko vďaka premiére Svetového pohára UCI MTB World Cup Downhill 2024 v Poľsku.

V mestách Bielsko-Biala a Szczyrk sa uskutočnia preteky v troch disciplínach  – Enduro, E-enduro a Downhill.

Pre Svetový pohár MTB sa však vytvára nová trasa, ktorá vedie sčasti po najťažšej – čiernej trase Bestyja, no záverečná časť je na úplne inom mieste. Počas Svetového pohára bude cieľ pretekov lokalizovaný pod kabínovou lanovkou spolu s tribúnami, veľkoplošnými obrazovkami a výstavnými priestormi hlavných partnerov pretekov. Na druhom obrovskom parkovisku sa na niekoľko dní rozložia tímy súťažiacich z celého sveta. Organizátori Enduro Trails očakávajú viac ako 80 súťažných tímov!

Szczyrk – najväčšie lyžiarske stredisko v Poľsku, sa v lete už tradične mení na moderný cyklistický komplex s vyše 16 km enduro cyklotrás. Bike park v Szczyrku ponúka trasy pre začiatočníkov aj pokročilých, požičovne bicyklov Trek a cyklistickú školu Szczyrk Bike Academy by TREK. Pohodlná kabínková lanovka vyvezie cyklistov do výšky 1 000 m n. m., kde začínajú trasy, no vyjsť môžete ešte vyššie do výšky 1 205 m n. na Zbójnickú Kopu a tam začať jazdiť po modrej trase HipHop Air alebo červenej trase Zbój.

V srdci rezortu sa nachádza štýlová reštaurácia Kuflonka v alpskom štýle, kde si jazdci po intenzívnych zážitkoch môžu doplniť kalórie. Súčasťou centra je aj predajňa bicyklov s najnovšími kolekciami bicyklových značiek.

Program:

Piatok 17/05 Tréningy

Sobota 18/05 Kvalifikácia a semifinále

Nedeľa 19/05 Finále

Podrobné informácie o prevádzke centra v týchto dňoch: Puchar Świata UCI 2024 (szczyrkowski.pl)

Harmonogram podujatia: Program – Enduro Trails