TMR opäť medzi Najatraktívnejšími zamestnávateľmi Slovenska

TMR opäť medzi Najatraktívnejšími zamestnávateľmi Slovenska
TMR opäť medzi Najatraktívnejšími zamestnávateľmi Slovenska

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (1. 2. 2024) Spoločnosť TMR obhájila svoje postavenie medzi TOP zamestnávateľmi na Slovensku. V 12. ročníku ankety Najatraktívnejší zamestnávateľ Slovenska obsadila 3. miesto v kategórii Cestovný ruch, gastro a hotelierstvo.

V 12. ročníku ankety sa do hlasovania zapojilo rekordných viac ako 131 tisíc hlasujúcich. Tí rozhodovali o poradí v 11 kategóriách.  O Naj zamestnávateľoch už nerozhodovali len ľudia, ale podľa novej metodiky už aj odborná porota. „Tento rok sme hlasy rozdelili na interné a externé, dôležité bolo aj umiestnenie v nominácii, ktoré reflektovalo dáta z Profesia.sk, a prizvali sme aj odbornú porotu. Tá hodnotila employer branding aktivity spoločností,” hovorí Monika Košťanyová, marketingová špecialistka Alma Career Slovakia, ktorá zodpovedá za anketu. 

Pre hlasujúcich boli najpodstatnejšie rovnaké faktory ako vlani. Pred platové ohodnotenie sa pri uvádzaní dôvodov opäť dostal kolektív či dobré meno spoločnosti.

Najčastejšie dôvody výberu zamestnávateľa ako najatraktívnejšieho: 

  • Kolektív a ľudia 
  • Dobré meno spoločnosti 
  • Pracovná istota 
  • Dobré platové ohodnotenie a benefity 
  • Silná, známa značka 
  • Príjemné pracovné prostredie 
  • Možnosť profesijného rastu 

Sme radi, že našu spoločnosť ocenila ako verejnosť tak aj odborná porota. Segment cestovného ruchu je z pohľadu pracovnej sily nesmierne náročný a snažíme sa robiť všetko preto, aby sme tejto práci dali opäť status atraktívneho a perspektívneho zamestnania. Za posledné tri roky sme zvyšovali platy o 30%, reflektovali sme infláciu, opäť sme naštartovali vzdelávacie aktivity pre zamestnancov, podporujeme duálne vzdelávanie. Ak k tomu pripočítame možnosti kariérneho rastu a všetky benefity, ktoré ako spoločnosť našim zamestnancom ako aj ich rodinným príslušníkom ponúkame, tak je to skutočne komplexná ponuka. Či už hovoríme o ponuke horských stredísk, hotelov či vodných a zábavných parkov, ktoré môžu zamestnanci a ich rodiny využívať, “ informoval Marek Schwarz, riaditeľ ľudských zdrojov TMR.

Aktuálne má spoločnosť TMR voľných na Slovensku viac ako 30 pracovných pozícií v horských strediskách vo Vysokých a Nízkych Tatrách ako aj vo vodných parkoch na Liptove. Zoznam voľných pozícií nájde verejnosť na stránke profesia.sk ako aj na stránke pracujvtmr.sk .