Toto tu ešte nebolo! Hneď v prvý deň lyžovačky bude v Jasnej k dispozícii rekordná porcia zjazdoviek.

Toto tu ešte nebolo! Hneď v prvý deň lyžovačky bude v Jasnej k dispozícii rekordná porcia zjazdoviek.
Toto tu ešte nebolo! Hneď v prvý deň lyžovačky bude v Jasnej k dispozícii rekordná porcia zjazdoviek.

JASNÁ/VYSOKÉ TATRY (29. november 2023) Lyžiari sa môžu tešiť na skvelé podmienky v Jasnej aj na Štrbskom Plese, kde už v sobotu 2. decembra otvárajú lyžiarsku sezónu.  

Hneď v prvý deň lyžovačky bude v Jasnej otvorených rekordných 20 km zjazdoviek, Štrbské Pleso štartuje sezónu dokonca o týždeň skôr, ako sa plánovalo.  „Vďaka ochladeniu sme začali zasnežovať už v polovici novembra, pomohlo aj sneženie, takže hneď v prvý deň lyžovačky budeme mať na zjazdovkách veľmi dobré podmienky. Práve investície do technického zasnežovania nám umožnili otvoriť v Jasnej na toto obdobie rekordné množstvo zjazdoviek, z čoho máme veľkú radosť nielen my ale určite aj lyžiari,“ informoval Branislav Kačkovič, prevádzkový riaditeľ slovenských stredísk TMR. 

V Jasnej bude v deň otvorenia lyžiarskej sezóny k dispozícii spolu 15 zjazdoviek. Z Chopku sa bude možné lyžovať na sever aj na juh,  v prevádzke bude 7 lanoviek – priame línie na Chopok z Krupovej a Bielej Púte, v prevádzke budú aj lanovky Záhradky – Rovná hoľa, Lúčky – Vyhliadka a Biela Púť – Koliesko. Na zjazdovkách sa nachádza v priemere cca 60 cm mixu technického a prírodného snehu. Presný zoznam zjazdoviek nájde verejnosť na webe www.jasna.sk. V sobotu 2. 12. sa v Jasnej uskutoční pravidelný Winter Jasná Opening, ktorého hlavnou hviezdou bude Dara Rolins.

Na Štrbskom Plese, ktoré plánovalo otvoriť sezónu 9. decembra, sa vďaka veľmi dobrým podmienkam podarilo pripraviť otvorenie už o týždeň skôr. K dispozícii budú zjazdovky Interski, Turistická a Juniorská, na ktorých sa nachádza približne 40 cm mixu technického a prírodného snehu. V prevádzke budú dva lyžiarske vleky a sedačková lanovka Mostíky. Naďalej pokračuje zasnežovanie zjazdoviek Solisko a Furkotka.

V Tatranskej Lomnici pokračuje zasnežovanie zjazdoviek podľa plánu v celej línii zo Skalnatého Plesa do Tatranskej Lomnice. Plánovaný termín otvorenia je 16. december 2023.

V predstihu štartujú lyžiarsku sezónu aj ďalšie strediská prevádzkované spoločnosťou TMR v ďalších krajinách. Okrem ľadovca Mӧlltaler Gletscher, ktorý lyžuje od 5. novembra, budú už v sobotu v prevádzke aj strediská Špindlerův Mlýn, Ještěd a Szczyrk (zjazdovky BSA).

Najvýhodnejšie skipasy sú k dispozícii v online predpredaji cez gopass.travel. Hostia ubytovaní v hoteloch TMR na Slovensku majú k dispozícii skipasy a vstupy do vodných parkov Tatralandia a Bešeňová v cene ubytovania.