V Jasnej prelyžovali za jeden deň trikrát cestu okolo sveta

V Jasnej prelyžovali za jeden deň trikrát cestu okolo sveta
V Jasnej prelyžovali za jeden deň trikrát cestu okolo sveta

Jasná/Vysoké Tatry 28. apríla 2021 – Zimná sezóna 2021/22 ide do finále. Aj napriek jej rozbehu s viacerými obmedzeniami stihli lyžiari vo svojich  obľúbených strediskách prelyžovať tisícky kilometrov. A ešte stále si môžu svoje štatistiky vylepšiť.

Začiatok zimnej sezóny 2021/22 bol v znamení rôznych preventívnych protikovidových opatrení, ktoré obmedzovali kapacitu lanoviek i možnosti hotelového ubytovania. „Nevedeli sme, čo môžeme od tejto sezóny očakávať – doznieval kovid, rôzne opatrenia, skúsenosti z uplynulej sezóny, ktorá prakticky nebola. Lyžovačka však ľuďom zjavne chýbala a keď sa už prevádzka rozbehla, lyžiari dobiehali zameškané. Dôkazom toho je aj fakt, že podľa Gopass Ski Challenge získalo titul King Of The Mountain za nalyžovanie viac ako 500 km spolu 3675 lyžiarov, z toho 2964 so sezónnym skipasom. Kým majitelia sezónky lyžovali prakticky nonstop, jednodňoví návštevníci si vyberali buď podľa predpovede počasia alebo lyžovali v dňoch, na ktoré si v predpredaji vychytali skipasy za najlepšie ceny,“ zhodnotil lyžiarske štatistiky vo vrcholiacej sezóne 2021/22 v lyžiarskych strediskách predseda predstavenstva TMR Igor Rattaj. 

Individuálnym kráľom všetkých lyžiarov v strediskách prevádzkovaných TMR je 51-ročný Jamil, ktorý so svojím sezónnym skipasom nalyžoval za 124 dní spolu 6347 km. Pre lepšiu predstavivosť – je to približne vzdialenosť z Jasnej do kanadského Quebecu.

Najviac kilometrov v jeden deň sa podarilo nalyžovať v najväčšom stredisku na Slovensku v Jasnej.  V sobotu 12. marca 2022 viac ako 7-tisíc hostí nalyžovalo neuveriteľných 129 215 kilometrov, čo v praxi znamená, že prelyžovali vzdialenosť rovnajúcu sa viac ako trojnásobnej ceste okolo zemegule.

Denný individuálny rekord v počte nalyžovaných kilometrov sa podarilo dosiahnuť v poľskom Szczyrku, kde lyžiar s denným skipasom nalyžoval 187 km. Rekordér so sezónnym skipasom nalyžoval v Špindlerovom Mlyne za jeden deň 136 km. 

Medzi rodinami si pozíciu kráľov sezóny zabezpečila 4-členná rodina so sezónnymi skipasmi, ktorá nalyžovala 6910 km za 112 dní.  Medzi lyžiarmi s dennými skipasmi dominovala 2-členná rodina s 2317 km za 42 dní.

Svoje lyžiarske štatistiky si môžu lyžiari vylepšiť ešte v Jasnej, vo Vysokých Tatrách a na ľadovci Mölltaler Gletscher. V Lomnickom sedle je vďaka výborným podmienkam naplánovaná denná lyžovačka od 30. apríla do 8. mája, v Jasnej a na Štrbskom Plese počas najbližšieho víkendu a potom podľa podmienok, na rakúskom ľadovci Mölltaler do 8. mája. 

Najvýhodnejšiu ponuku na Šikovnú sezónku PREMIUM 2022/23 nájdete na webe gopass.travel.   https://www.gopass.travel/SK/smart-season-pass-22-23