V Lomnickom sedle uzavreli lyžiarsku sezónu vo Vysokých Tatrách

12. mája 2021
V Lomnickom sedle uzavreli lyžiarsku sezónu vo Vysokých Tatrách
V Lomnickom sedle uzavreli lyžiarsku sezónu vo Vysokých Tatrách

Tatranská Lomnica – 12. mája 2021 – Spolu neuveriteľných 6 dní trvala lyžiarska sezóna 2020/21 na najvyššie položenej zjazdovke na Slovensku – v Lomnickom sedle. Po tom, čo sa poslední lyžiari vyviezli lanovkou do Lomnického sedla v stredu 12. mája, tak vznikol ďalší zo série zvláštnych sezónnych rekordov.

Lyžovačku vo Vysokých Tatrách odštartovali 12.decembra 2020 na Štrbskom Plese. Po nútenej prestávke od 1. 1. do 21. 4. ju reštartovali 22. apríla a uzavreli dnes v Lomnickom sedle, ktoré bolo k dispozícii od 7. mája.
„Aktuálna sezóna vo Vysokých Tatrách trvala 31 dní. Nebyť Covid-u a nútenej prestávky, lyžiari by mohli na svahoch stráviť viac ako 150 dní. Prišli sme teda takmer o 4 mesiace zo sezóny. Sezóna bola síce dramaticky kratšia, ale sme radi, že aj napriek okolnostiam sme lyžiarom dokázali sprostredkovať parádne zimné zážitky. A bolo to vidieť aj na ľuďoch, že si túto sezónu snažili užiť oveľa intenzívnejšie ako po iné roky. Emócie z prvých jázd na zjazdovkách v apríli alebo v máji pripomínali radosť lyžiarov ako na úplnom začiatku sezóny,“ uviedol manažér strediska Lukáš Brodanský.

V Lomnickom sedle bol doteraz najneskorším začiatkom sezóny 20.marec. Ak v minulosti vydržali snehové podmienky, lyžovalo sa do konca apríla, raz za dekádu sa podarilo končiť lyžovačku v sedle počas prvého májového týždňa.

Doterajší rekord v dĺžke lyžiarskej sezóny vo Vysokých Tatrách drží sezóna 2006/2007, kedy trvala 174 dní – na Štrbskom Plese začínala 11. novembra 2006 a končila 8. mája 2007.

Lanovky v Starom Smokovci a v Tatranskej Lomnici sú už v letnej prevádzke. Do konca mája môžu návštevníci obdivovať Tatranský ľadový dóm na Hrebienku.

Posledná možnosť pre skalných lyžiarov vyvetrať lyže v tejto sezóne na Slovensku a využiť na lyžovačku lanovky bude počas najbližšieho víkendu (15. -16. 5.) v Jasnej. Z južnej i severnej strany Chopku budú ale k dispozícii už iba neupravené zjazdovky. Ak to snehové podmienky dovolia, možno sa podarí prekonať rekordný zápis z roku 2016, kedy sa v Jasnej lyžovalo do 15.mája.

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní alebo si prenajíma a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách na Slovensku TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná Collection, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso. V slovenských Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Noc na Lomnickom štíte. V Rakúsku Skupina vlastní a prevádzkuje alpské stredisko na ľadovci Mölltaler Gletscher a jej sesterské stredisko Ankogel Mallnitz. V Čechách tiež nepriamo vlastní minoritný podiel v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a prenajíma si Kaskáda Golf Rezort Brno, kde zastrešuje prevádzku hotela, reštaurácie a kongresového centra. V Poľsku TMR vlastní a prevádzkuje horské stredisko Szczyrk Mountain Resort a Legendiu – Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). V rámci realitných projektov sa Skupina prevažne orientuje na rozvoj, budovanie a predaj apartmánov a komerčných priestorov a prenájom hotelov v rezortoch TMR. Do konca finančného roka 2019 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR cca. 400 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave