Výnimočné leto v horách, dni plné zážitkov vo vodných parkoch

Výnimočné leto v horách, dni plné zážitkov vo vodných parkoch
Výnimočné leto v horách, dni plné zážitkov vo vodných parkoch

Ovečky na zjazdovkách, atraktívne benefity pre ubytovaných hostí, zážitková gastronómia, atraktívne programy vo vodných parkoch – najznámejšie centrá cestovného ruchu v Tatrách a na Liptove lákajú klientov na zaujímavé novinky.

Najväčšie a najznámejšie lyžiarske stredisko na Slovensku – Jasná, pripravilo na letnú sezónu  viacero noviniek. Tá najväčšia si počká turistov na Priehybe „Po dlhých prípravách sme spolu s našimi partnermi pripravili projekt, ktorého cieľom je návrat pastierskej tradície a tradičnej horskej ovečky – valašky späť do Jasnej. V tomto prípade bude od júla stádo valašiek spásať zjazdovky, vďaka čomu nebudeme musieť zabezpečovať ich mechanické kosenie a dostanú tú najlepšiu prírodnú starostlivosť. Naši hostia budú môcť zároveň priamo na Priehybe ochutnať originálne ovčie produkty,“ informoval riaditeľ strediska Jiří Trumpeš. Ďalšou novinkou je zmena nástupného bodu na severnej strane strediska. „Jednodňoví návštevníci Jasnej budú na výlety lanovkami nastupovať z lokality Záhradky, z ktorej budú môcť sedačkovou lanovkou pokračovať na Priehybu a odtiaľ funitelom na Chopok. Záhradky ponúknu hosťom nielen komplexné zázemie s klientskym centrom a možnosťou stravovania, ale aj atrakcie pre najmenších návštevníkov,“ doplnil Trumpeš. 

Parkovanie bude možné priamo na Záhradkách alebo v prípade zaplnenia kapacít na parkovisku Lúčky, odkiaľ bude premávať kyvadlová doprava na Záhradky. Denná prevádzka lanoviek v Jasnej štartuje 18. júna. Summer opening s Kari Traa je naplánovaný na 2. júla, z ďalších podujatí stojí za zmienku detský festival Za 7 horami, podujatie Chopok chutí a novinka v podobe Zážitkovej večere – Kosodrevina. Viac o podujatiach na stránke jasna.sk.

Leto vo Vysokých Tatrách – leto v znamení zážitkov

Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso a Starý Smokovec sú tri najznámejšie tatranské osady ponúkajúce komplexné zázemie pre všetkých milovníkov turistiky a vysokohorského prostredia. Nástup na vysokohorské túry si môžu návštevníci hôr uľahčiť modernými lanovkami, ktoré ich vyvezú zo Štrbského Plesa pod Solisko, zo Starého Smokovca na Hrebienok alebo z Tatranskej Lomnice na Skalnaté Pleso. „Novinkou pri doprave z Tatranskej Lomnice na Skalnaté Pleso bude využitie oranžovej šesťsedačkovej lanovky namiesto štvormiestnej kabínkovej lanovky, ktorá nastupuje do veľkej revízie. Vďaka väčšej kapacite by doprava do medzistanice Štart mala byť komfortnejšia a zároveň by sa mali minimalizovať čakacie doby pri nárazovom väčšom záujme o prepravu,“ informoval riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský. Samostatnou kapitolou je výlet lanovkou na Lomnický štít, druhý najvyšší vrchol Tatier. Okrem najvyššie položenej kaviarne si môžu hostia túžiaci po výnimočných zážitkoch vyskúšať aj Noc na Lomnickom  štíte v jednom z dvoch apartmánov.  Jedinečné gastronomické zážitky čakajú hostí na Skalnatom Plese. „Vychutnať si dobré jedlo a výnimočnú atmosféru hôr môžu hostia premiérovo aj na vrchole vyhliadkovej veže Galérie Encián, doslova na dotyk tatranských štítov.  Okrem Obedu v oblakoch si romantické duše prídu na svoje aj počas Večere pod hviezdami – zážitkový večer začína jazdou lanovkou na Skalnaté Pleso, pokračuje skvelou večerou v modernej reštaurácií Panorama a vyvrcholí pozorovaním hviezd na nočnej oblohe,“ predstavuje zážitkovú gastronómiu pod tatranskými štítmi Lukáš Brodanský, obchodný manažér horského strediska Vysoké Tatry. Už tradičným miestom kulinárskych zážitkov je Humno restaurant v Tatranskej Lomnici, ktorý je cez víkend obľúbeným miestom nekončiacej nočnej zábavy.

Medzi najobľúbenejšie tatranské atrakcie patrí člnkovanie na Štrbskom plese, ktoré má 150-ročnú tradíciu. Hostia majú na novom móle k dispozíciinielen drevené štýlové pramice, ale aj svadobný čln alebo čln s preskleným dnom. Pre milovníkov adrenalínu bude zaujímavá 3 km jazda na horských kárach alebo kolobežkách z medzistanice Štart do Tatranskej Lomnice. Dobrou správou pre všetky rodiny s deťmi bude návrat obľúbeného festivalu Medvedie dni, ktorý sa uskutoční v dňoch 30.-31.7. na Hrebienku. Festival plný interaktívnych a edukatívnych programov, na ktorom nebude chýbať ani zábava, sa uskutoční premiérovo v špeciálnom – tichšom režime tak, aby čo najlepšie zapadol do horského prostredia na Hrebienku. Ten ponúka nielen nádherné výhľady na Lomnický štít, ale aj Príjemnú zónu s informáciami o tatranskej faune a flóre, interaktívnu galériu svetla Kvantarium či modernú reštauráciu s kaviarňou. 

Svet vodnej zábavy v Tatralandii

Tatralandia je areálom vodnej zábavy s ubytovaním a zároveň jediným, v ktorom si môžete vyskúšať surfovanie na divokých vlnách. Na to, aby ste si užili Tatralandiu naplno, jeden deň nestačí. Preto je ideálnym miestom na viacdňovú dovolenku pre všetky vekové kategórie.

Počas letnej sezóny si návštevníci prídu na svoje v 14 bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodouNudiť sa určite nebudú vďaka 26 toboganom a šmýkačkám, atrakciám, celodennému animačnému programu či letným eventom. V prípade nepriaznivého počasia je k dispozícii celoročná hala Tropical Paradise, kde teplota neklesá pod 30 °C. A cez špeciálnu fóliu strechy Tropical Paradise sa môžete opaľovať celý rok, v lete či v zime. Najvýhodnejšiie ubytovanie v Tatralandii ponúka chatový rezort Holiday Village Tatralandia so vstupmi do vodného parku v cene ubytovania.  „V Tatralandii nebude v lete núdza o zážitky pre malých aj veľkých. Medzi novinky leta budú patriť letné animácie pre deti a dospelých Rozprávkové leto v Tatralandii, vystúpenia kúzelníka, originálnym zážitkom budú aj  posedenia pod modrou oblohou pri vodných fajkách s vystúpením orientálnych brušných tanečníc v programe Rozprávka 1000 a jedna noc. V bohatom hudobnom programe vystúpia Polemic, Sima, EGO a ďalší,“ predstavil program Tatralandie na leto manažér Marek Hollý.  

Bešeňová – v zajatí relaxu

Vodný park Bešeňová ponúka návštevníkom celoročne 4 vonkajšie bazény s geotermálnou vodou, ďalšie 4 privátne bazény pre hotelových hostí, relaxačnú zónu Átrium s 3 nerezovými vnútornými bazénmi, bazén s vlnobitím a pre detský, saunový svet Harmónia, toboganovú vežu s výškou 30 m so 6 toboganmi s celkovou dĺžkou viac ako 1 km. K tomu v lete pribudne ďalších 6 bazénov s čírou vodou a možnosť prístrojového potápania vo vraku lode. Samostatnou kapitolou je jeden z najväčších saunových svetov na Slovensku – Harmónia Wellness&Spa – ktorý ponúka sauny, vodné procedúry a peelingy počas celého roka.

Ubytovanie priamo v areáli vodného parku ponúka holistický Hotel Galéria Thermal, Hotel Bešeňová a minuloročná novinka – moderný ubytovací komplex Hotel Akvamarín.

Návštevníci sa môžu v letnej sezóne okrem skvelého relaxu pri vode tešiť na bohatý program a sprievodné aktivity v areáli vodného parku. Na koncertoch vystúpia Marián Čekovský, Ema Drobná, najväčšie muzikálové hity v podaní hercov Novej scény prinesie program Muzikálové leto v Bešeňovej. Okrem toho čaká na hostí každý štvrtok ABBA show, každú stredu a piatok Joga a Pilates. Špeciálne variácie prinesú aj obľúbené Noci saunových rituálov.Symbolickým otvorením letnej turistickej sezóny vo vodných parkoch TMR bude Bešeňová Fashion Opening 25. júna 2022 za účastí osobností kultúrneho a spoločenského života zo Slovenska, Česka a Poľskej republiky. Na móle uvidíme viacero známych tvárí, ktoré predvedú modely Borisa Hanečku, Lenky Sršňovej, chýbať nebudú hudobné vystúpenia,“ prezradil riaditeľ vodných parkov TMR Igor Mráz.

Ubytovanie v horách aj vo vodných parkoch s úžasnými benefitmi

Exkluzívnou novinkou pre všetkých hostí ubytovaných v hotelovej sieti TMR hotels v Jasnej, Vysokých Tatrách a vodných parkoch Bešeňová a Tatralandia sú lanovky a vodné parky k pobytom grátis. Klienti, ktorí si rezervujú pobyt cez tmrhotels.com alebo gopass.travel tak majú v cene lanovky a vodné parky na každý deň pobytu. Výhodou je, že klienti si môžu uplatniť benefit vo všetkých strediskách – Jasná, Vysoké Tatry, Bešeňová, Tatralandia.

S Gopass-om za zážitkami

Komplexný prehľad dostupných zážitkov v horských strediskách, vodných parkoch a hoteloch hotelovej siete TMR hotels nájdu návštevníci na jednom mieste – na webe gopass.travel alebo v prehľadnej mobilnej aplikácii Gopass.