Zbaľte lyže, plavky a dobrú náladu – zažite skvelú Veľkú noc na horách a vo vodných parkoch

Zbaľte lyže, plavky a dobrú náladu – zažite skvelú Veľkú noc na horách a vo vodných parkoch
Zbaľte lyže, plavky a dobrú náladu – zažite skvelú Veľkú noc na horách a vo vodných parkoch

Vysoké Tatry/Jasná (4. apríla 2023) Veľkonočná lyžovačka je pred dverami. Podmienky na zjazdovkách vylepšilo nielen sneženie z posledných dní, ale aj technické zasnežovanie, ktorým vo Vysokých Tatrách aj v Jasnej doplnili zásoby snehu v najnižších polohách.

Ochladenie sprevádzané snežením prinieslo do Vysokých aj Nízkych Tatier zatiaľ do 20 až 30 cm prírodného snehu. Najväčšie slovenské strediská zároveň s príchodom ochladenia spustili aj zasnežovanie. „Chceme zjazdovky pripraviť tak, aby sme mali istotu kvalitnej lyžovačky aj počas veľkonočných dní. Kým vo vyšších polohách ešte máme snehu relatívne dosť, na dojazdoch sme pre istotu ešte niečo dosnežili, aby  bola jarná lyžovačka čo najlepšia,“ uviedol riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

Okrem kvalitných podmienok pripravujú slovenské TOP strediská na Veľkú noc aj bohatý sprievodný program. Už tradične sa niektoré kabíny lanoviek v Jasnej aj vo Vysokých Tatrách premenia na veľkonočné kraslice, v niektorých z nich si budú môcť hostia užiť aj nečakané občerstvenie a zábavu. 

„V Jasnej sa návštevníci môžu tešiť na obľúbenú Ratrak stage na Priehybe so skvelými DJmi, v Rotunde na Chopku je pripravená veľkonočná edícia podujatia Chopok chutí, rodiny sa potešia programom s ľudovými pesničkami,  tvorivými dielňami vrátane zdobenia veľkonočných medovníčkov,“ informoval riaditeľ strediska Jiří Trumpeš. Veľkonočná nedeľa bude rušná aj na južnej strane strediska Jasná. Pripravený je druhý ročník Veľkonočnej sánkovačky v Krupovej, ktorá prinesie opäť kopec smiechu a zábavy pre malých aj veľkých.

Bohatý program čaká aj na návštevníkov Vysokých Tatier. V Tatranskej Lomnici, na Skalnatom Plese či Hrebienku sa môžu tešiť na pestrý program, ktorého súčasťou budú okrem jarnej lyžovačky tvorivé dielne a hry pre deti, koncert Usmievanky, vystúpenie Ľudovej hudby Bystrianka,  grilovačka, veľkonočná Večera pod hviezdami a veľa ďalších aktivít, ktoré vo Veľkonočný pondelok vyvrcholia šibačkou.

Vo vodnom parku Tatralandia čaká návštevníkov bláznivá Veľká noc plná veľkonočných súťaží, animácií, bazénových hier, hľadaní veľkonočných vajíčok v areáli či naháňaní veľkonočného zajaca. Vodný park Bešeňová ponúkne návštevníkom možnosť vyskúšať si pletenie korbáčov, rôzne technikyzdobenia veľkonočných vajíčok, chýbať nebudú veľkonočné animácie a ani pravá slovenská oblievačka a šibačka.

Všetci hostia ubytovaní v TMR hotels sa môžu tešiť na skipasy resp. vstupy do vodných parkov v cene ubytovania.  Skipasy na veľkonočnú lyžovačku v strediskách na Slovensku, v Českej republike a v Rakúsku za najvýhodnejšie ceny sú dostupné na webe gopass.travel.

V zahraničných strediskách TMR je možné veľkonočnú lyžovačku zažiť v Špindlerovom Mlýne (CZ), kde na záver sezóny pripravili veľkolepé preteky v prejazde jazierka v maskách. Pool párty sa uskutoční 9. apríla. Korutánsky ľadovec Mӧlltaler Gletscher pripravil na veľkonočné sviatky okrem výbornej lyžovačky aj Hľadanie veľkonočných vajíčok. Dobrodružná rodinná hra s hľadaním veľkonočných vajíčok ukrytých po celom areáli strediska ponúkne okrem zábavy aj možnosť vyhrať skipasy na ďalšiu sezónu. Zimná prevádzka na ľadovci končí 29. mája.